Premiera spektaklu "Sinobrody - nadzieja kobiet" już 11 i 12 maja

Premiera spektaklu "Sinobrody - nadzieja kobiet" już 11 i 12 majaDo ostatniej, gorącej premiery sezonu 2017/2018 pozostał już tylko tydzień! W piątek i sobotę zapraszamy na Małą Scenę naszego Teatru na spektakl "Sinobrody - nadzieja kobiet". W rolach głównych Dagny Cipora i Sławomir Gaudyn. Reżyseruje Jakub Kasprzak, zaś scenografię przygotowuje Adrianna Gołębiewska.

Nienasycenie Sinobrodego

Oniryczna fabuła sztuki opowiada o sprzedawcy butów, który daremnie poszukując utraconej miłości, mimowolnie i w niewytłumaczalny sposób rozkochuje w sobie kolejne kobiety. Rozczarowany, popełnia na nich serię mordów. Zabija kobiety dojrzałe i młode, prostytutki i businesswomen, białe i kolorowe.

Głównym tematem Sinobrodego jest nienasycenie. Człowiek doświadcza w życiu mocnych chwil, w których czuje, że żyje prawdziwie: zakochuje się, opłakuje stratę, boi się o swoje życie, osiąga duchowy spokój. Chwile te pojawiają się jednak niespodziewanie, można ich poszukiwać, ale niemożliwym jest zapanowanie nad nimi. Co gorsza, są krótkotrwałe. Tymczasem codzienność zabija miałkością i szarością, sączącym się zewsząd uczuciem nudy i traconego z każdą minutą czasu.

Chciałem w inscenizacji zachować naczelną ideę Loher, to znaczy ukazanie ludzkiego życia jako narkotycznego głodu istotnych przeżyć.

Jakub Kasprzak