PROGRAM

PROGRAM 

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na II Podkarpackie Konfrontacje Teatralne. Po doskonale przyjętym przez publiczność Festiwalu Arcydzieł, organizowanym w ramach jubileuszowych, 60. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych oraz przeglądzie RZESZÓW-OFF – czas na pokazy teatrów niezależnych z województwa podkarpackiego.

 

W programie znalazły się prezentacje przedstawień, warsztaty dla zespołów uczestniczących, a także gościnne pokazy spektakli: „Wesołych kumoszek z Windsoru” w reż. Pawła Aignera z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Lekarza mimo woli” w wykonaniu adeptów Młodej Sceny działającej w „Siemaszce” oraz „Edith Piaf. Niczego nie żałuję” Teatru BROADWAY z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej. Druga edycja Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych organizowana jest w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki i odbędzie się w dniach 25-27 listopada.

 

Podczas Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentują się: Teatr S.A.N. z Przemyśla, Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury, Teatr T.Lab i Teatr Ferment z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wiele innych. Wszystkie spektakle oceni jury w składzie: reżyserka i performerka Grażyna Tabor, aktor i animator Przemysław Buksiński oraz praktyk teatru autorskiego Marek Kościółek, którzy razem z aktorką Małgorzatą Machowską i pianistą Wojciechem Głuchem poprowadzą warsztaty teatralne dla zespołów biorących udział w wydarzeniu.

Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.

 

Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 

Wydarzenie Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Program


25.11 (piątek)

10:00-13:00 „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, reż. Paweł Aigner, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji)
15:30-16:00  „Marzyciel”, reż. Paweł Sroka, Teatr Jednego Aktora - Milena Piejko - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

16:30-17:00 „Cicha noc”, reż. Rafał Paśko, wyk. Kornelia Kozioł, Teatr S.A.N. Spontanicznie Amatorsko Niezależnie - Przemyśl

17:30-18:00 „Zwykła historia”, reż. Aneta Adamska-Szukała, wyk. Paulina Grys, Teatr Jednego Aktora - Rzeszów

18:30-19:30 „Ktoś nowy”, reż. Daniel Jacewicz (Teatr Brama), Teatr Jednego Aktora - Filip Stachura – Rzeszów

20:00-21:00 „Dyktatura marzeń”, reż. Damian Kierek, Teatr TATA – Zmiennica

 

26.11 (sobota)

12:00-12:30 „A kiedy będę już dorosła”, reż. Grażyna Kaznowska, Teatr Formy PARRA - Ustrzycki Dom Kultury
13:00-14:00 „Ach ten cyrk”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr T.Lab - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
15:30-16:15 „Poobiednie igraszki”, reż. Paweł Sroka, Teatr Kąt  - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
16:45-17:15 „RAZem”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr Ferment - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

17:45-19:15 „Szał Ciał”, reż. zespół teatru Skopani, Teatr Pozytywnie Skopani - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

20:00-21:30 „Edith Piaf. Niczego nie żałuję”, Teatr Muzyczny BROADWAY GOKiS Giedlarowa (gość Konfrontacji)

 

27.11 (niedziela)

12:00-13:30 „Lekarz mimo woli”, reż. B. Napieraj, Młoda Scena Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji) – Galeria Szajny*

13:30- 14:30 Barter teatralny czyli pokazy powarsztatowe i zakończenie festiwalu

 

*Spektakl „Lekarz mimo woli” realizowany jest przez Młodą Scenę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

_____________________________

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.