PROGRAM

PROGRAM
Tydzień po zakończeniu 61. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 02. Festiwalu Arcydzieł, w Teatrze Siemaszkowej ruszają Podkarpackie Konfrontacje Teatralne – pokazy teatrów niezależnych z województwa podkarpackiego. To okazja do spotkania młodych twórców z doświadczonymi artystami. Przed uczestnikami weekend pełen wrażeń.

 

Organizowane po raz trzeci Podkarpackie Konfrontacje Teatralne powracają do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jak co roku w programie znalazły się prezentacje przedstawień grup teatralnych z regionu – na Dużej Scenie zobaczymy m.in. Teatr S.A.N. z Przemyśla, Grupę Artystyczną „Safo” i Teatr Ferment z Dębicy, Teatr Młode Dzielne Kuropatwy i Teatr Pozytywka z Rzeszowa, Teatr Ad Hoc ze Stalowej Woli oraz Teatr Kąt z Jarosławia. Poza tym, zespoły, które zaprezentują swoje spektakle, wezmą także udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Jury w składzie: Magdalena Widłak (tancerka), Katarzyna Marjasiewicz (instruktorka teatralna, animatorka i menedżerka kultury), Bożena Stasiowska-Chrobak (dr hab. prof UR, dyrygent), Kamil Dobrowolski (aktor). W programie również pokazy spektakli gościnnych: „W beczce chowany” Teatru Chlebojady i Grymas z Zielonej Góry (reż. A. Niewiadomska i grupa), „Kieszenie pełne wspomnień. Anatomia zdarzeń” Latającego Teatru Kantorowi (reż. J. Gierigk) oraz „Śpiewająca z wilczkami” z rzeszowskiego Teatru Przedmieście (reż. A. Adamska-Szukała).
 

Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.
 

 

PROGRAM

 

24.11.2023 (piątek)

Teatr Przedmieście, ul. Reformacka 4:

17:00-18:00 „Śpiewająca z wilczkami”, Teatr Przedmieście

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

19:00-20:00 „W beczce chowany” Teatr Chlebojady i Grymas

 

25.11.2023 (sobota)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

BLOK I  / 9:00 - 13:00

 „Dobra samotność” Teatr S.A.N. – Przemyśl

 „Cuda wianki” Grupa Artystyczna „Safo” – Dębica

 „Między mitem a prawdą” Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy – Rzeszów

 „(nie)dorośli” Teatr Ferment – Dębica

BLOK II / 14:30 - 18:30

 „Łysa śpiewacza” Teatr Ad Hoc – Stalowa Wola

 „Tańce z Ballybeg” Teatr Kąt – Jarosław

 20:00 - 21:15 „Kieszenie pełne wspomnień. Anatomia zdarzeń” Latający Teatr Kantorowi

 

26.11.2023 (niedziela)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

13:00-13:40 „Studium (Przypadku) Strachu” Magdaleny Widłak

13:45-14:15 Podsumowanie Festiwalu

 

Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

_____________________________________________________________

Projekt realizowany w ra­mach Przestrzeni Sztuki.

 
 

 

 

 

 


Załączniki: