Promocja  Festiwalu TRANS/MISJE 2020 na LITEXPO w Wilnie

Promocja Festiwalu TRANS/MISJE 2020 na LITEXPO w WilnieNa zdjęciu Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie Jan Nowara, Mer Troków Edita Rudeliene, oraz  Dyrektor Teatru Królewskiego w Trokach Edward Kiejzik

 

W Wilnie na Litwie trwają Międzynarodowe Targi Kultury i Książki LITEXPO 2020. Można tam odwiedzić m.in. stoisko miasta Troki, które w tym roku pełni rolę Litewskiej Stolicy Kultury. Na stoisku prezentowana jest kulturalna oferta miasta na rok 2020, w tym III Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE 2020. W targach bierze udział dyrektor naszego Teatru, Jan Nowara, który jako pomysłodawca tego festiwalu, pełni zaszczytną funkcję Ambasadora Litewskiej Stolicy Kultury.

W programie III Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE, który odbędzie się w Trokach w dniach 13-19 września, znajdą się spektakle, wystawy sztuk plastycznych, pokazy filmowe i koncerty. Wezmą w nim udział artyści z Litwy, Polski, Ukrainy, Czech i Węgier. Troki/ Wilno są trzecim po Rzeszowie i Koszycach miastem, któremu przypadnie rola gospodarza tego międzynarodowego wydarzenia.

 

 


Galeria: