Przestrzenie Sztuki: Instruktaż Życia - finał projektu w Giedlarowej

Przestrzenie Sztuki: Instruktaż Życia - finał projektu w GiedlarowejZbliża się finał  „Instruktażu życia” - warsztatów performatywnych - przedsięwzięcia realizowanego w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki.

„Instruktaż życia” to projekt mający na celu integrację różnych grup społecznych z artystami i środowiskiem teatru, pokazujący tradycyjne, wiejskie życie. Twórcy, utrwalając rady otrzymywane od starszego pokolenia, prezentują osobom oddalonym od wsi zbiór tradycyjnych zasad moralnych i ludowość mieszkańców Strzyżowa, Giedlarowej i okolic w formie wydarzenia teatralnego. „Instruktaż życia” to wydarzenie, które dociera do ośrodków położonych z dala od dużych miast, aktywizuje społeczność lokalną oraz daje przestrzeń do pracy twórcom niezależnym.

 

W skład ekipy realizatorskiej wchodzą:


Lucy Sosnowska (reżyseria) – ukończyła socjologię o specjalności multimedia i komunikacja społeczna (AGH), Rosjoznawstwo (UJ), reżyserię teatralną (PWST). Obecnie studentka wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso za osiągniecia artystyczne i naukowe. Stypendystka Arts Academy na wydziale Performing Arts w Turku.

Beniamin M. Bukowski (dramaturgia) – reżyser, dramatopisarz, dramaturg. Absolwent MISH UJ (historia sztuki, filozofia) i Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie. Doktorant Instytutu Filozofii UJ. Od kwietnia 2021 zastępca dyrektora ds. artystycznych Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Magda Kuprianowicz – dramaturżka i dramatopisarka, prowadząca warsztaty.

Tobiasz Berg (kurator projektu, prowadzący warsztaty) – Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – oddziału PWST im. L. Solskiego w Krakowie, studiów podyplomowych Manager Kultury UE w Katowicach oraz student Dyplomacji Kulturalnej UJ w Krakowie. Ekspert d.s. sztuki zaangażowanej społecznie dla CEEC 16+ 1 oraz Special Teacher Peoples Republic of China. Choreograf i badacz teatru tańca zaangażowanego społecznie. Pracował jako wykładowca na kierunkach związanych z tańcem. Tworzy spektakle teatralne, społeczne, projekty autorskie. Pełni funkcję prezesa Fundacji na rzecz młodych twórców Jazdaa Polska!.

 

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie zrealizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.