Przestrzenie Sztuki/ Scena Wyobraźni

Przestrzenie Sztuki/ Scena WyobraźniT. Man
WYSPIAŃSKI-CONRAD

w ramach projektu Scena Wyobraźni

 

Dwóch wybitnych pisarzy - Stanisław Wyspiański i Joseph Conrad spotykają się w morskiej podróży na statku, na którym „każdy widzi, co chce” - jak mawia jego kapitan. A kiedy każdy z pasażerów odbiera otaczającą go rzeczywistość poprzez własną wrażliwość, wówczas każdy dostrzega coś innego. Na tym pokładzie przeplatają się obrazy z rodzinnego domu, wspomnienia z młodości, lęki i pragnienia, postaci prawdziwe i te wykreowane - wszystko to, co jest i to, czego nie ma.

 

Scena Wyobraźni to cykl słuchowisk teatralnych łączący teatr słowa, video i animację plastyczną, w ramach którego powstał napisany i wyreżyserowany przez Tomasza Mana scenariusz pt. „Wyspiański-Conrad”. Jego narrację plastyczną stworzyła Zuzanna Piekarska, a biorą w nim udział aktorzy Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze oraz studenci wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej we Wrocławiu.

 

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Man
Nagranie i montaż słuchowiska: Krzysztof Grębski

Animacje: Zuzanna Piekarska

Kompozycja muzyki elektronicznej: Marek Otwinowski

Kompozycja muzyki akustycznej: Paweł Romańczuk

Koordynacja działań produkcyjno-technicznych: Kamil Derda

Obsada: Andrzej Ogłoza, Ewa Dobrucka, Jakub Mikołajczak, Paweł Wydrzyński, Wojciech Romańczyk, Anna Demczuk, Paweł Gładyś, Robert Chodur, Marek Kępiński, Paulina Sobiś, Magdalena Dudek, Katarzyna Lewandowska, Ewa Wyględowska, Jakub Ignasiak, Adrian Wiśniewski, Filip Gołąb, Michał Remiszewski

 

17.11.2022 godz. 18:00 / Mała Scena

 

_____________________________

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.