Rusza IV Najazd Awangardy na Rzeszów!

Rusza IV Najazd Awangardy na Rzeszów!iv-najazd-awangardy-motyw

Mamy przyjemność oznajmić, że już 13 października o godzinie 19:03 na scenie Kawiarni Artystycznej we foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się kolejna edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną utwory najlepszych poetów wszystkich pokoleń z całego Podkarpacia. Gospodarzem wieczoru będzie Stanisław Dłuski. Spotkanie uświetni oryginalna oprawa muzyczna autorstwa Władka Serafina, twórcy piosenki autorskiej. Wiersze zostaną zaprezentowane przez aktorów – Barbarę Napieraj i Wojciecha Kwiatkowskiego. Scenografię przygotuje Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna. Opiekę artystyczną nad całością objął Dyrektor Teatru - Jan Nowara. Obserwując rosnące zainteresowanie wydarzeniami   o charakterze poetycko-muzycznym, mamy nadzieję, że wydarzenie stanie się stałym elementem życia kulturalnego Rzeszowa i wspaniałą okazją do dyskusji na temat lokalnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji.

Już odbyły się trzy edycje festiwalu. Wydarzenie ma za zadanie promować poezję podkarpackich twórców, jest organizowane przez Teatr im. W. Siemaszkowej we współpracy   z Klubem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Rzeszowie z Sekcją Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wstęp za symboliczną złotówkę!

Serdecznie zapraszamy!

Patroni medialni:

  logo-niebieskie-tvp3 logo-radia-rzeszow logo2_twinn_duza-rozdzielczosc logo_ostateczne_radio_via_14052014_2 logotdw-jpglogo-radia-2015-kwadrat