Rydułtowy podbite. Trwa trasa w ramach programu Teatr Polska

Rydułtowy podbite. Trwa trasa w ramach programu Teatr PolskaDrugim przystankiem naszej śląskiej wędrówki były Rydułtowy. W Centrum Kultury Feniks spektakl "Chory z urojenia" został przyjęty doskonale. Pełna sala widzów obdarzyła rzeszowskich artystów gromkimi brawami.

Nowoczesny obiekt kulturalny, w którym graliśmy to nie tylko piękna sala widowiskowa. Są w nim także mniejsze sale kinowe, czy piękna scena kameralna. Jak prężnie działa opowiedzieli nam widzowie. Wspomnieli nie raz, że tylko czekają na przyjazd spektaklu i szybko wykupują bilety na wydarzenia teatralne.

W warsztatach teatralnych zabrała udział młodzież licealna wraz z nauczycielami. Niezwykle kreatywna młodzież bardzo aktywnie reagowała na kolejne zadania stawiane przez animatora. To wymagająca młoda publiczność, która często wyjeżdża do teatrów by oglądać spektakle i ma otwartą głowę.

 

TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających     udniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Organizator:

 

fot. Jadwiga Jagoda Skowron


Galeria: