Rzeszów News recenzuje "Miłość i gniew"!

Rzeszów News recenzuje "Miłość i gniew"!„Miłość i gniew” w „Siemaszce”. Lustro, w którym mogą się przeglądać współczesne związki

"Miłość – temat, który artyści odmieniają przez wszystkie przypadki od wieków. I choć czasy się zmieniają i ludzie, to ona wciąż z nam robi to samo. Dowód? „Miłość i gniew” Johna Osborne’a w rzeszowskiej „Siemaszce” w reżyserii Jana Nowary.

W liście do Koryntian czytamy: „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. (…) Nie unosi się gniewem. (…) Wszystko znosi”. U Johna Osborne’a miłość jest niecierpliwa, złośliwa, unosi się gniewem i znosi wszystko do pewnego momentu.

O jaką miłość chodzi? Dwójki młodych ludzi – państwa Porterów. Jimmego, który jest dzieckiem klasy robotniczej, wyższe wykształcenie zyskuje dzięki przemianom społecznym, które wówczas zachodziły w Anglii. Nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości, której przyszło mu żyć, a co za tym idzie – nie może znaleźć stałej pracy na miarę swoich wyobrażeń i możliwości, więc prowadzi z przyjacielem Cliffem sklep ze słodyczami."

Joanna Gościńska
Rzeszów News
29 kwietnia 2018
Czytaj całość artykułu...