SHOW AND GO! - premiera na Dużej Scenie

SHOW AND GO! - premiera na Dużej ScenieSpektakl „SHOW AND GO!” w reż Jerzego Satanowskiego, który premierę miał podczas tegorocznego MF TRANS/MISJE - Wschód Sztuki na plenerowej Scenie Dziedziniec, po raz pierwszy zagramy na Dużej Scenie.

Zapraszamy 4, 5, 12 i 13 listopada. Przypominamy, o biletach w niższej cenie w związku z  "ULGOWYM CZWARTKIEM", na spektakl 5 listopada!

„Show and Go” to śmiały pastisz popularnych telewizyjnych programów typu „talent show”. Z humorem, bez taryfy ulgowej, odsłania mechanizm ich działania. Trójka pozbawionych empatii, narcystycznych jurorów bardziej dba o autopromocję niż o rzuconych im na pożarcie uczestników, którzy z nadzieją i naiwną ufnością poddają się ocenie. Spotkanie tych dwóch odrębnych światów skutkuje zaskakującymi, zabawnymi, pełnymi skrajnych emocji dialogami i sytuacjami, ale też refleksją nad niewesołym obliczem „szołbiznesu”. Nie brak tu również żartów sytuacyjnych oraz brawurowo zaśpiewanych piosenek stanowiących komentarz do tego, co rozgrywa się na oczach widzów. Z każdą minutą absurdalność uwag „mentorów” i ich egocentryzm przybierają na sile. Jednak nie pozostaje to bez wpływu także na postawę uczestników: chwalonych, ośmieszanych, kuszonych, lekceważonych i zwodzonych pustymi obietnicami. Czy bycie sobą to najważniejszy atrybut artysty? I czy może pomóc w karierze? A jeśli poddanie się dyktatowi bardziej doświadczonych kolegów z branży to jedyna droga do sukcesu?

 

Scenariusz i słowa piosenek: Dorota Kassjanowicz

Muzyka i reżyseria: Jerzy Satanowski

Kostiumy: Jolanta Łobacz

Obsada: Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Paulina Sobiś (gościnnie), Mateusz Mikoś, Robert Żurek.

 

Premiera: 28 sierpnia 2020, 02. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Wschód Sztuki

Miejsce: Duża Scena