„Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów

„Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 RzeszówWszystkich spragnionych teatralnych emocji z radością informujemy, że pomimo zamknięcia teatru świąteczny czas spędzimy z naszą publicznością! Wszystko za sprawą projektu „Siemaszkowa śpiewa” realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki.  26, 27 i 31 grudnia na antenie regionalnej TVP najpiękniejsze piosenki ze spektakli „Siemaszkowej” zaśpiewają nasi wspaniali aktorzy. Na szklanym ekranie będzie można zobaczyć m.in. nieśmiertelne Marlene Dietrich i Edith Piaf , zagubioną królewnę Ermidę wraz z jej adoratorami, a także postaci ze spektakli „Dzieci Hioba. Wiek XX”, „Beksiński. Obraz bez tytułu” i „Pogorzelisko”. Usłyszymy także piosenki Agnieszki Osieckiej, które ze sceny  wybrzmiały w spektaklach „Wielka woda” oraz „Na pokuszenie”. Wszystkie wykonania poprzedzone będą komentarzami ludzi teatru – krytyka teatralnego Tomasza Domagały i dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów Adama Głaczyńskiego.

Na szklanym ekranie pojawi się niemal cały „śpiewający” zespół „Siemaszkowej”: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Justyna Król, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński i Mateusz Mikoś.

 

„Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów:

CZĘŚĆ I – 26 grudnia o godz. 19:30

CZĘŚĆ II – 27 grudnia o godz. 19:15

CZĘŚĆ III – 31 grudnia o godz. 17:30

 

Mając na uwadze sygnały od naszych Widzów, do których nie dociera Telewizja Rzeszów lub świąteczny czas spędzą poza Podkarpaciem, postanowiliśmy podzielić się naszym śpiewaniem także na platformie YouTube. Nagrania w ramach cyklu "SIEMASZKOWA ŚPIEWA" będą dostępne następnego dnia po emisji w TVP3 Rzeszów o godz. 19:00 ❗️

POD LINKIEM https://www.youtube.com/user/TeatrSiemaszkowej

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach Przestrzeni Sztuki - pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 

 

 


Galeria: