Ułatwienia dostępu
Repertuar
 • MIĘDZYSŁÓW KARPAT - "Fikcja i Realizm / Sąsiedzi"

  19:00

 • Scena Wędrowna - Przygody Koziołka Matołka / DK Przecław

  11:00

 • Scena Wędrowna - Sprawiedliwi. Historia Rodziny Ulmów / MOK w Pr...

  10:00

  Scena Wędrowna - Sprawiedliwi. Historia Rodziny Ulmów / MOK w Pr...

  12:00

 • Scena Wędrowna - Sprawiedliwi. Historia Rodziny Ulmów / JDK w Ja...

  18:00

 • Scena Wędrowna - Sprawiedliwi. Historia Rodziny Ulmów / OK w Wiś...

  19:00

 • MIĘDZYSŁÓW KARPAT - „Historia i fantastyka na żywo”

  19:00

 • Scena Wędrowna - Następna do raju /MOK w Dębicy

  18:00

fnt rzeszów

07. Festiwal Nowego Teatru
59. Rzeszowskie Spotkania Teatralne

 

mf transmisje

trans-misje

teatr

parole

 

 

 

Aktualności

Szajna galeria 

Szajna Galeria w rzeszowskim teatrze

13 marca 1997 r. w czasie obchodów 75-lecia urodzin i 50-lecia pracy twórczej Józefa Szajny w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie otwarto Szajna Galerię. Jest to jedyna w Polsce i na świecie stała ekspozycja prac profesora Józefa Szajny, jednego z najważniejszych artystów XX wieku. Wszystkie dzieła, które można oglądać w Galerii są darem Profesora dla Rzeszowa – miasta, w którym się urodził.
W Galerii prezentowane są 42 prace: monumentalne obrazy, rysunki, collages, kompozycje przestrzenne oraz elementy scenografii do najwybitniejszych spektakli teatralnych Szajny. Od momentu powstania Galeria jest miejscem spotkań artystów różnych sztuk: plastyków, pisarzy, muzyków, ludzi teatru.
Przestronne pomieszczenie Galerii wypełnione pracami jednego z najważniejszych twórców teatralnych XX wieku posiada niepowtarzalny nastrój i klimat. Jest to idealne miejsce do przeprowadzania lekcji o sztuce i zajęć plastycznych.

Pod koniec listopada 2008 roku w rzeszowskim teatrze zorganizowano I Multimedia Szajna Festiwal. Celem Festiwalu była prezentacja dokonań sztuki multimedialnej, wytworzonej przy szeroko pojętym udziale zaawansowanej, najnowszej techniki elektronicznej. Równocześnie rozpoczęto tworzenie wideoteki gromadzącej zarejestrowane wydarzenia artystyczne, utwory sztuki audiowizualnej w postaci clipów, umożliwiającej obejrzenie wirtualnej galerii.

15 marca 2022 w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Profesora Józefa Szajny przygotowaliśmy pokaz performatywny w reż. Barabary Napieraj, inspirowany twórczością artysty. Więcej informacji oraz fotorelacja TUTAJ

***

 

fot. Krzysztof Motyka

***

Zapraszamy do zwiedzania Szajna Galerii

Zwiedzanie indywidualne oraz zwiedzanie dla grup zorganizowanych jest możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i ustaleniu terminu z Działem Sprzedaży i Marketingu - tel. 17 853 22 52, 17 853 20 01 lub bezpośrednio z Krzysztofem Motyką specjalistą ds. reklamowo-wydawniczych - tel. 512 875 321 zgodnie z  uwzględnieniem harmonogramu pracy Teatru.

Istnieje możliwość zwiedzania Szajna Galerii w tygodniu oraz przed spektaklem.

Zwiedzanie Szajna Galerii jest bezpłatne.

 


Spektakle

Newsletter

TEATR RZESZÓW NA FACEBOOKU