Szalony Sylwester w teatrze

Szalony Sylwester w teatrzeKoniec roku coraz bliżej i z pewnością już nie raz i nie dwa padło pytanie: dokąd na Sylwestra? Jeśli i wam zdarza się odpowiadać: nie wiem, Teatr im. Wandy Siemaszkowej ma wystrzałową propozycję. Zapraszamy na Sylwester w teatrze i dwa pokazy „Szalonych nożyczek”. Szampańska zabawa gwarantowana i to bynajmniej nie tylko za sprawą wina musującego, którym będziemy się wspólnie raczyć, ale i wyjątkowych atrakcji z udziałem aktorów.

 

Sztuka niemieckiego dramatopisarza Paula Pörtnera cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Arcyśmieszna komedia to najdłużej grany na świecie spektakl (nie licząc musicali), która w 1997 roku znalazła się w księdze rekordów Guinessa, jako najdłużej obecna w repertuarach teatrów amerykańskich.

Przepis na sukces

Kryminalna zagadka i śledztwo prowadzone na oczach widzów – czy to nie za mało na przepis na udany spektakl. Co sprawia, że ten tytuł nie schodzi z afiszów i święci triumfy na całym świecie? „Szalone nożyczki” to coś znacznie więcej. Myli się ten, kto myśli, ze zasiądzie wygodnie w czerwonym fotelu Dużej Sceny i popatrzy na życie salonu prowadzonego przez zabawnego fryzjera i jego asystentkę oraz na ich ekscentryczną klientelę. Wszystko, owszem, zgadza się aż do momentu zabójstwa sławnej pianistki, od której mistrz nożyczek i grzebienia wynajmuje lokal.

Intrygująca gra

W jednej chwili sytuacja zmienia się diametralnie. Klienci salonu zamieniają się w śledczych i podejrzanych, a my z widzów stajemy się świadkami zbrodni. Zapalają się światła na widowni. Skonsternowana publiczność przygląda się zaskoczona. Ze sceny padają pytania: co się stało? kogo widziałeś? kto zabił? A to dopiero początek śledztwa i niezapomnianej zabawy pełnej improwizacji i nieprzewidzianych zwrotów akcji, nad którą reżyser Marcin Sławiński oddaje władzę publiczności.

Zapraszamy na 241. i 242. pokaz spektaklu „Szalone nożyczki” w naszym teatrze!!! Sylwester w teatrze to wyśmienita zabawa, fajerwerki śmiechu, no i oczywiście noworoczny toast w doborowym towarzystwie. Do zobaczenia!

(PK)

31 grudnia godz. 18:00 i 21:45

Autor: Paul Pörtner
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Agnieszka Wajda
Obsada: Robert Chodur, Michał Chołka, Anna Demczuk, Justyna Król, Józef Hamkało, Marek Kępiński

Galeria: