Teatr dla Nalepy w 13. rocznicę śmierci ojca polskiego bluesa

Teatr dla Nalepy w 13. rocznicę śmierci ojca polskiego bluesa4 marca minie 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczcimy, wystawiając trzykrotnie w marcu spektakl pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”, opowiadający o początkach muzycznej drogi Nalepy w Rzeszowie. Po pokazie sztuki w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy odbędzie się muzyczny wieczór wspomnień. Wcześniej, przy jego pomniku na ul. 3 Maja utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” wykonają uczniowie Szkoły Podstawowej w Zgłobniu, gdzie urodził się Nalepa oraz z okolicznych miejscowości. Do udziału w spotkaniu pod pomnikiem zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób uczcić pamięć legendarnego rzeszowianina. Wciąż poszukujemy i zapraszamy do kontaktu także muzyków, którzy zechcą współtworzyć wieczór wspomnień. Bilety na spektakl w sprzedaży.

 

Akcja „Teatr dla Nalepy” jest inicjatywą Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Czesława Nalepy, który od lat kultywuje pamięć o sławnym bracie. Muzyczny spektakl pt. „Kiedy byłem małym chłopcem” miał swoją premierę w kwietniu ubiegłego roku i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Przedstawienie było grane przy wejściu do Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie, gdzie obecnie trwa remont. Marcowe pokazy odbędą się więc w klubie/restauracji „Bohema” mieszczącej się w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – miejscu, które pamięta pierwsze muzyczne próby nastoletniego Tadeusza Nalepy.

„Kiedy byłem małym chłopcem” przedstawia historię pewnego koncertu powstałą w wyobraźni autora sztuki i reżysera  - również rzeszowianina – Tomasza Mana, który ma odbyć się w przełomowym momencie kariery grupy Breakout. W spektaklu można usłyszeć nieśmiertelne przeboje Blackoutów i Breakoutów w wykonaniu aktorów rzeszowskiego Teatru: Małgorzaty Pruchnik-Chołki jako Miry Kubasińskiej, Michała Chołki w podwójnej roli ubeka i gitarzysty oraz Pawła Leniarta – na co dzień akustyka Teatru, a poza nim muzyka, który w spektaklu gra na perkusji - i gościnnie występującego w roli Tadeusza Nalepy Marcina Marca. Wszyscy wzięli udział także w słuchowisku na podstawie sztuki, które miało premierę w ubiegłoroczne wakacje na antenie Programu 3 Polskiego Radia.  

„Kiedy byłem małym chłopcem” zagramy w „Bohemie” 4, 5 i 6 marca i  będzie to ostatnia szansa, aby zobaczyć spektakl w tym sezonie teatralnym. 4 marca po przedstawieniu odbędzie się  muzyczny wieczór wspomnień, który poprowadzi dziennikarz Telewizji Rzeszów, autor reportaży poświęconych Tadeuszowi Nalepie, Adam Bienias. Do współtworzenia tego wydarzenia zapraszamy wszystkich, którzy czują bluesa oraz potrafią grać i śpiewać… bluesa. Liczymy na to, że spotkanie przemieni się w klimatyczne jam session. Dla muzyków, którzy zechcą włączyć się w wydarzenie, przygotowaliśmy promocyjne ceny biletów na spektakl. Szczegółowe informacje na ten temat, można znaleźć tutaj: https://teatr-rzeszow.pl/article/zapraszamy-do-wspoltworzenia-wieczoru-pamieci-tadeusza-nalepy?l=2

 

4 marca zapraszamy także pod pomnik Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja.  O godz. 17:00 po raz kolejny odbędzie się tam, znane już rzeszowianom, wspólne granie i śpiewanie. Utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” wykonają uczniowie szkół podstawowych ze Zgłobnia – miejscowości, w której urodził się Nalepa – oraz miejscowości sąsiednich: Woli Zgłobieńskiej i Niechobrza Górnego. W koncertowanie pod pomnikiem może włączyć się każdy.

 

Wydarzenia w ramach akcji „Teatr dla Nalepy”:

4 marca

godz. 17:00 – wspólne granie i śpiewanie pod pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja

godz. 18:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” oraz muzyczny wieczór wspomnień

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

5 marca

godz. 19:00 – spektakl „Kiedy byłem małych chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

6 marca

godz. 17:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

 

Bilety na spektakle 4 i 6 marca w cenach 40 (bilet normalny) i 25 (bilet ulgowy) można nabyć w Kasach Teatru lub przez stronę internetową www.teatr-rzeszow.pl

Wszystkie bilety na spektakl 5 marca, z racji stałej promocji Teatru „ulgowy czwartek”, dostępne w cenie 25 zł.