Teatr Polska: Zamość - owacja na stojąco!

Teatr Polska: Zamość - owacja na stojąco!Zespół naszego teatru wrócił w trasę z programem Teatr Polska! Czwarta prezentacja spektaklu "Chory z urojenia" odbyła się przy udziale fenomenalnej publiczności w Zamojskim Domu Kultury. Sala pękała w szwach, a widzowie nagrodzili nasz spektakl owacją na stojąco!

Bilety na wydarzenie sprzedały się dosłownie na pniu, a przed spektaklem pod kasą zgromadziła się całkiem spora grupka osób, które miały nadzieję na kupno wejściówek na dostawki.  Tym sposobem, sala widowiskowa została wypełniona po brzegi spragnioną dobrej sztuki publicznością.

Nieodłącznym elementem naszych wyjazdów są warsztaty edukacyjne dla młodzieży - w Zamościu spotkaliśmy zaangażowaną i aktywną grupę. Dzięki temu nasze twórcze spotkanie trwało dwie godziny - zaś po spektaklu raz jeszcze porozmawialiśmy o sztuce teatralnej. Młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w zajęciach mają otwarte głowy, pełne marzeń do realizacji. To przyszli absolwenci artystycznych kierunków.

Warto wspomnieć, że w Zamojskim Domu Kultury w tym roku gościło cztery spektakle w ramach projektu Teatr Polska. Wszystkie wpisały się w program Zamojskiej Jesieni Teatralnej. Gwoli ciekawostki - z Zamościa pochodzi odtwórca głównej roli w spektaklu - Marek Kępiński.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Organizator:

 

fot. Jadwiga Jagoda Skowron


Galeria: