Teatralna historia rodziny Ulmów znów w trasie!

Teatralna historia rodziny Ulmów znów w trasie!Holocaust ukazał dno, do którego człowiek może się stoczyć, a także wyżyny, na jakie ludzki duch może się wznieść  – pisała Anna Mieszkowska w książce poświęconej Irenie Sendlerowej. Ludzi, którzy podczas II wojny światowej narażali własne życie aby ratować innych było w Polsce wielu, również na Podkarpaciu. Po latach wychodzą z cienia, dając przykład bezinteresownej miłości bliźniego.

Wiktoria i Józef Ulmowie przyjęli pod swój dach dwie żydowskie rodziny. Zdradzeni, zginęli wraz z nimi z rąk niemieckiego okupanta. Niemieccy żandarmi nie oszczędzili nawet szóstki ich dzieci... Zbrodnia w Markowej stała się symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom.

Spektakl Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów  autorstwa i w reżyserii Beniamina Bukowskiego nie jest jedynie opowieścią o bohaterstwie i bestialstwie. To przede wszystkim historia prostych ludzi i ich miłości – do siebie i otaczającego świata.

Już jutro spektakl znów wyruszy w trasę po Podkarpaciu. W ciągu kolejnych dni teatralną historię rodziny Ulmów będzie można zobaczyć w Sędziszowie Małopolskim, Sokołowie Małopolskim, Przecławiu i w Nowej Dębie.  

Zapraszamy!

8 października, godz. 18:00 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim

9 października, godz. 18:00 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim

10 października, godz. 12:00 – Dom Kultury w Przecławiu

11 października, godz. 19:00 – Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Informacje o biletach można uzyskać kontaktując się z wybraną instytucją kultury.