Teatralna propozycja na Walentynki – MISTRZ I MAŁGORZATA

Teatralna propozycja na Walentynki – MISTRZ I MAŁGORZATA 

„Tymczasem to ona odezwała się pierwsza: „Podobają się panu moje kwiaty?”. Do dziś pamiętam barwę jej głosu, był niski i lekko się załamywał. (…) Szybko przeszedłem na drugą stronę i zbliżyłem się do niej. „Nie”. Spojrzała na mnie zaskoczona, a ja nagle poczułem, że całe życie kochałem tylko ją jedną. Zabawne, co? Powie pan pewnie, że oszalałem.” (M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata, przeł. L.A. Przebinda, G. Przebinda, I. Przebinda, Kraków 2016, s. 159)

 

 
 

 

Przygotowana z dużym rozmachem teatralnym, a zarazem wierna duchowi powieści inscenizacja, bez wątpienia dostarczy niezwykłych wrażeń —  zarówno wielbicielom twórczości pisarza, jak i tym, którzy dzięki teatrowi będą ją dopiero dla siebie odkrywać.

 

Miłosna historia Mistrza i Małgorzaty, biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variété, wielki bal u samego Szatana. W spektaklu znajdą swoje miejsce wszystkie najważniejsze przestrzenie arcydzieła Michaiła Bułhakowa.

 

Bo „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko fascynująca opowieść o mrocznym  świecie Wolanda. To  rzecz o fundamentalnych i ścierających się ze sobą pojęciach, jak dobro i zło, miłosierdzie i egoizm. Fantastyczna lekcja o dobrych ludziach, ich przywarach i o szatańskich sztuczkach — nie tylko w Moskwie lat 30-tych XX wieku. O czym jeszcze? Gramy 11, 12 i 14 lutego 2023.

 

Autor: Michaił Bułhakow
Przekład: Grzegorz, Leokadia Anna i Igor Przebindowie
Dramaturgia, reżyseria, choreografia: Cezary Iber
Scenografia: Robert Rumas, Tomasz Brzeziński
Kostiumy: Marzena Wodziak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Wizualizacje: Michał Jankowski
Inspicjent, sufler: Małgorzata Depta
Obsada: Dagny Mikoś, Klaudia Cygoń (gościnnie), Karolina Dańczyszyn, Żaneta Homa / Magdalena Walkiewicz (gościnnie), Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Krzysztof Boczkowski (gościnnie) / Tomasz Schimscheiner (gościnnie),  Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Sławomir Gaudyn, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Michał Kurek (gościnnie) / Michał Chołka, Paweł Majchrowski (gościnnie) / Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

 

Czas trwania: ok. 200 minut (1 antrakt)


Premiera: 30 marca 2019 r., Duża Scena