Toruński magazyn "Menażeria" pisze o MFS TRANS/MISJE!

Toruński magazyn "Menażeria" pisze o MFS TRANS/MISJE!Po raz pierwszy w tym roku w dalekim Rzeszowie, w stulecie ustanowienia nowego porządku w Europie Środkowej i Wschodniej, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE. Organizatorzy: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie pierwszą edycję tego interdyscyplinarnego festiwalu zatytułowali: „1918. Koniec i początek”. W 100 lat później może to być wspaniały początek współpracy kulturalnej w transgranicznym przenikaniu się kultur. Tym bardziej, że kolejne edycje TRANS/MISJI odbywać się mają pod batutą i dachem zagranicznych partnerów-organizatorów!

Obok tegorocznych gospodarzy są to: Państwowy Teatr w Koszycach (Słowacja), Narodowy Teatr Morawsko-Śląski w Ostrawie (Czechy), Teatr im. Mihála Csokonaiego w Debreczynie (Węgry), Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie i Teatr Królewski w Trokach (Litwa), oraz Muzeum-Zamek w Łańcucie w roli partnera honorowego.

W programie Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE mającego odbywać się w dniach 25-31 sierpnia znajdą się spektakle również i dla najmłodszych, a ponadto widowiska plenerowe, filmy, spotkania, rozmowy z pisarzami, wystawy i koncerty.

Czytaj całość artykułu...
Aram Stern
Miesięcznik Menażeria
lipiec 2018

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu: