Tydzień z Szajną - zwiedzanie Szajna Galerii

Tydzień z Szajną - zwiedzanie Szajna Galerii 
W związku z obchodami 100. urodzin Józefa Szajny, które rozpoczniemy pokazem performatywnym Człowiek zaniedbuje siebie. Sto lat Józefa Szajny, w dniach 1️⃣5️⃣-2️⃣0️⃣ marca, w godz 12-18, po wcześniejszym umówieniu z Działem Sprzedaży i Marketingu, serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji prac w Szajna Galerii znajdującej się w naszym Teatrze.
 
Szajna Galeria jest jedyną w Polsce i na świecie stałą ekspozycja prac profesora Józefa Szajny, jednego z najważniejszych artystów XX wieku. Wszystkie dzieła, które można oglądać w Galerii są darem Profesora dla Rzeszowa – miasta, w którym się urodził. W Galerii prezentowane są monumentalne obrazy, rysunki, kolaże, kompozycje przestrzenne oraz elementy scenografii do najwybitniejszych spektakli teatralnych Szajny. Od momentu powstania Galeria jest miejscem spotkań artystów różnych sztuk: plastyków, pisarzy, muzyków, ludzi teatru.
 
❗️Istnieje również możliwość zwiedzania z oprowadzaniem kuratorskim, także po wcześniejszym umówieniu z Działem Sprzedaży i Marketingu pod numer telefonu tel. 📞17 853 22 52, 📞17 853 20 01
 
Fot. Krzysztof Motyka