VII Najazd Awangardy na Rzeszów - relacja

VII Najazd Awangardy na Rzeszów - relacjaCzy Poezja leczy rany, jakie zadaje rozum? Czym kierują się podkarpaccy poeci? Co ich inspiruje? Czym jest dla nich miłość, dobro? Czy w skomercjalizowanym świecie poezja ma szansę przetrwać?

Te i inne pytania padły wczorajszego wieczoru w naszej Szajna Galerii podczas VII Najazdu Awangardy na Rzeszów. Poetycko-muzyczne spotkanie otworzyła rzeczniczka Teatru i pełnomocnik dyrektora Jagoda Skowron. Powitała liczną publiczność i wierszami gospodarza wydarzenia - Stanisława Dłuskiego - wprowadziła w magiczny nastrój, który towarzyszył nam przez prawie 3 godziny! Na spotkanie przybyli poeci, ci znani i cenieni, jak również debiutanci. Ich utwory wybrzmiały w interpretacji aktorów naszego Teatru – Marioli Łabno-Flaumenhaft i Wojciecha Kwiatkowskiego.

Prócz wierszy, na zaaranżowanej scenie mogliśmy posłuchać rozmów o sztuce, miłości, życiu i śmierci.

Zgodnie z tradycją wydarzenie uświetniła muzyka. Mariola Łabno-Flaumenhaft wykonała utwory boskiej Marlene Dietrich w znakomitym przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie zakończył występ debiutanta Tomasza Herdzika, który zaśpiewał swoje wiersze.

 

Dziękujemy za przybycie!

Do zobaczenia za rok!


Galeria: