"Wenus w futrze" wraca  na Małą Scenę

"Wenus w futrze" wraca na Małą ScenęJak daleko może się posunąć człowiek, żeby zaspokoić swoje żądze? Opowiedzi na to pytanie można szukać podczas oglądania sztuki "Wenus w futrze". Nasza najgorętsza propozycja repertuarowa wraca na Małą Scenę "Siemaszki" już 6, 7 i 8 kwietnia! Zapraszamy i gorąco polecamy! 

Prawdziwe namiętności mogą być motorem i nadać sens życiu. Ale mogą też być obsesją. Spełnianie ukrytych pragnień może nieść nieodwracalne konsekwencje. „Wenus w futrze” Davida Ivesa w reżyserii Jana Nowary to historia burzliwego spotkania oraz walki o władzę i dominację. Tytułową Wenus-Wandę poznajemy, gdy przychodzi na przesłuchanie do nowej sztuki teatralnej.

Reżyser Thomas nie spodziewa się, że to on zostanie poddany próbie, ponieważ współczesna Wenus może mieć więcej wspólnego z Heddą Gabler niż z rzymską boginią. Potrzeba uwznioślenia życia towarzyszy każdemu z nas, ale jej konsekwencje mogą okazać się śmiercionośne. Eksperyment z Wenus obiecuje rozkosz, jednak nie za cenę czyjegoś cierpienia. Gdy ta granica zostanie przekroczona, budzą się demony i rozkoszna Afrodyta może przybrać postać okrutnej i mściwej Furii.

Genialnie rozpisane dialogi, świetnie skrojone postaci i dynamika akcji gwarantują wyborną zabawę i wiele poziomów interpretacji!

UWAGA! To spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

fot. Maciej Mikulski