Wesołe kumoszki z Windsoru

Wesołe kumoszki z WindsoruImponująca scenografia, oszałamiające kostiumy, porywająca muzyka, charakterystyczni i charakterni bohaterowie - „Wesołe kumoszki z Windsoru” ? na Dużej Scenie pojawią się 11,12,13 i 14 maja.
 
Pomijając siłę komiczną spektaklu w reż. Pawła Aignera, "Wesołe kumoszki z Windsoru" Wiliama Szekspira uważa się za mistrzowski portret obyczajowości epoki. W roli rubasznego sir Johna Falstaffa fenomenalny Tomasz Schimscheiner.
 

Prześmieszna i przeciekawa komedia wielkiego mistrza… tragedii. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.

Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku.

Przekład: Stanisław Barańczak

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Magdalena Gajewska

Kostiumy: Zofia de Ines

Muzyka: Piotr Klimek

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek (gościnnie), Paweł Majchrowski (gościnnie), Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch (gościnnie), Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Stanisław Twaróg (gościnnie)

 

BILETY