Wielki powrót „Trzech sióstr”

Wielki powrót „Trzech sióstr”Olśniewająca, wysmakowana scenografia, wspaniałe kostiumy, niespiesznie tocząca się akcja. Wielki powrót wielkiego klasyka już w najbliższą niedzielę.

 

XIX-wieczny dramat Antona Czechowa znów będzie można zobaczyć na deskach rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej 2 grudnia, a potem jeszcze podczas dwóch spektakli we wtorek 4 grudnia.

Choć spektakl był w polskich teatrach wystawiany wiele razy, obecnie scena podkarpacka to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć „Trzy siostry”. A jest na co popatrzeć. Na tle zjawiskowej scenografii i w strojach z epoki, dopracowanych najmniejszym calu przez Ewę Woźniak, zobaczymy bardzo liczną obsadę. Obok aktorów, którzy dotychczas występowali w przedstawieniu pojawią się gościnnie Natalia Sakowicz w zastępstwie Joanny Baran-Marczydło oraz Michał Chołka, który wcieli się w rolę Wasilija Solonego, graną poprzednio przez  Adriana Budakowa.

Zdziwi się jednak ten, kto spodziewa się stonowanej klasycznej realizacji dzieła Czechowa. Dyrektor teatru, Jan Nowara, znów oddał scenę młodemu pokoleniu twórców. Zaprosił do współpracy młodą reżyserkę Magdalenę Miklasz, licząc na uwspółcześnienie tekstu i oryginalne nań spojrzenie. Nie pomylił się. Wśród XIX-wiecznych mebli toczy się ludzkie życie z coraz większą prędkością, padają pytania, które ludzkość wciąż zadaje na nowo, w których widzimy sami siebie. Egzystencjonalne rozważania nad kondycją ludzkiego losu i jego niezmiennością przeplatane są elementami komediowymi. Humor sprawia, że prawie trzygodzinny spektakl nie nuży, bawi, oszołamia i zachwyca.

Zapraszamy na pokazy 2 grudnia o godz. 19:00 oraz 4 grudnia o godz.10:00 i 19:00.


Galeria: