Wino - Ona - Śpiew (25.RSK)

Wino - Ona - Śpiew (25.RSK)„WINO–ONA–ŚPIEW” – wyjątkowe koncerty w Foyer teatru

Dla publiczności 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych przygotowaliśmy spotkanie z wybitnymi artystami połączone z degustacją klasycznych win Starego Świata. Po każdym z 3 gościnnych spektakli 25. RSK Foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zamieni się w salę koncertową!

W piątek 8 lutego sympatyków nastrojowych brzmień bawić będzie rzeszowska artystka DOMINIKA KOBIAŁKA. 9 lutego tuż po spektaklu „Czego nie widać” w „Siemaszce” odbędzie się koncert DOMARSKI KWARTET + MAGDA SKUBISZ. 10 lutego zaplanowano recital piosenki aktorskiej w wykonaniu MAŁGORZATY PRUCHNIK CHOŁKI, .
Koncerty z cyklu „WINO–ONA–ŚPIEW” to wieczory niebezpiecznie działające na wszystkie zmysły. W ich program, prócz muzycznych uniesień, wpisana jest podróż po gorących południowych regionach Europy. Ocenie podniebień gości teatru oddane zostaną klasyczne wina polecane przez specjalistę – sommeliera Domu Wina w Krakowie, Michała Stępnia.

 

Gościem Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych będzie Michał Stępień - wielki pasjonat wina, który zajmuje się nimi od 18 lat! Pracuje dla Domu Wina – importera dostarczającego ten trunek do restauracji, hoteli i sklepów specjalistycznych. Kiedy kilkanaście lat temu wyjeżdżał by zwiedzić południową Francję, nie przypuszczał, że największe wrażenie wywrze na nim właśnie wino – prosty element tamtejszej kultury i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Poczuł w sobie misję, aby kilka zwyczajów stosowania wina przenieść do naszego kraju. Jak przyznaje, spotkał się z dużym dystansem rodaków, którzy obawiają się zwłaszcza efektów ubocznych pojawiających się na dzień po spożyciu trunku. Niesłusznie. Wino używane prawidłowo jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie – może przynosić nawet efekty lecznicze!

Szczegóły na temat doboru i właściwości tego trunku zdradzi podczas wizyty w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie!

Program 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych


Galeria: