"WIŚNIOWY SAD" - ostatnie pokazy w sezonie!

"WIŚNIOWY SAD" - ostatnie pokazy w sezonie!"Wiśniowym sadem" łatwiej widza zanudzić, niż zaskoczyć. Żeby udało się to drugie, potrzeba reżysera z wizją, scenografa z dobrym pomysłem i aktorów z talentem. W rzeszowskiej inscenizacji było to wszystko." (Magdalena Mach/ Wyborcza.pl Rzeszów)
 
„WIŚNIOWY SAD”🍒, okrzyknięty najwybitniejszym dramatem w dorobku Antoniego Czechowa, w reżyserii gruzińskiego twórcy Andro Enukidze gramy w najbliższy weekend – 22 i 23 kwietnia na Dużej Scenie.
 

„Wiśniowy sad” Czechowa to komedia o tragedii ludzi, którzy zabłądzili pomiędzy tym, jak należy postępować a tym, jakie postępowanie jest błędne, a nawet niedopuszczalne. Komedia o tragedii ludzi, którym nie udało się wypełnić  ważnego obowiązku  właśnie dlatego, że ten obowiązek był dla nich święty. Jest to wreszcie tragedia o tym, jak komiczne poczucie obowiązku przekształca się w fatum, coś mrożącego krew w żyłach w taki sposób,  że podjęcie trzeźwej decyzji staje się  niemożliwe. А koniec końców jest to sztuka o bardzo przyzwoitych i dobrych ludziach (jak to zwykle bywa u Czechowa), którzy cierpią właśnie dlatego, że są przyzwoici i dobrzy. Wydaje mi się, że Czechow nie osądza swoich bohaterów według ich postępków… dla Antoniego Pawłowicza ludzie to po prostu ludzie, a ludzkie czyny to tylko czyny. Postępków złych czy dobrych nie ma, w każdym razie w tej sztuce… Chociaż prawdą jest i to, że od naszych postępków zależą losy rodzin, ojczyzn, a może nawet świata.

Andro Enukidze 

Autor: Antoni Czechow

Scenariusz i reżyseria: Andro Enukidze

Przekład: Czesław Jastrzębiec-Kozłowski

Opracowanie: Jerzy Czech

Scenografia: Mirian Shvelidze, Shota Bagalishvili

Choreografia: Tomasz Dajewski

Obsada: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Piotr Mieczysław Napieraj, Robert Żurek

 

BILETY