"Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” w trasie!

"Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” w trasie!Spektakl "Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach" sprawdza się nie tylko w plenerze - znakomicie odebrany zaistniał w sali teatralnej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz Ustrzyckiego Domu Kultury. Klimatyczne miejsce Sadowniczo-Szkółkarskiego Zakładu Doświadczalnego w Albigowej stało się niezwykłą sceną ostatniego spektaklu tegorocznej trasy Sceny Wędrownej Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

"Porywający, wzruszający, z muzyką, która dotyka duszy!" Tak, z owacją na stojąco przyjmowany był podczas podkarpackiej 4 - dniowej trasy.

Formuła spektaklu wędrownego zaczerpniętego z życia legendarnych zakapiorów bieszczadzkich - widowiska zagranego i zaśpiewanego w okolicznościach „pozateatralnych” okazała się unikatowym zjawiskiem artystycznym.

Projekt „Wyżej niż połonina” ma na celu zaktywizowanie lokalnych środowisk twórczych powiatów bieszczadzkich i dotarcie do miejsc nader często oddalonych od możliwości korzystania z oferty kultury wyższej. Jednocześnie, założony w projekcie czas dojrzewania spektaklu w jego tematycznie macierzystym otoczeniu, pozwoli na dalszą jego eksploatację na scenie rzeszowskiej oraz ogólnopolskiej, stając się wyjątkową promocją Podkarpacia oraz wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie samorządów.

WYŻEJ NIŻ POŁONINA


Galeria: