Zakochaj się w TEATRZE! Walentynkowy wieczór w „Siemaszce”

Zakochaj się w TEATRZE! Walentynkowy wieczór w „Siemaszce”Teatr bywa miejscem miłości... Przekonaliśmy się o tym wiele razy, chociażby podczas ostatniego pokazu spektaklu „Szalone nożyczki”, który zakończył się oświadczynami na scenie!

Wszystkich zakochanych, ale też spragnionych emocji i wzruszeń zapraszamy 14 lutego na widownię Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Na ten wyjątkowy wieczór mamy dwie propozycje: sceniczny obraz uwodzicielskiej gwiazdy kina Marlene Dietrich oraz niezwykle piękną i wzruszającą opowieść ogromie miłości i nienawiści, która nikogo nie pozostawi obojętnym...

 

„Marlene Dietrich. Błękitny Anioł”  (14 lutego, godz. 19.00, Mała Scena im. Zdzisława Kozienia)

Kameralny spektakl o fenomenie gwiazdy Marlene Dietrich, zjawiskowej postaci światowego kina i wielkich estrad. Ludzie przychodzą i odchodzą, pozostają po nich tylko strzępy papierów, zapiski, kieliszki po szampanie. Po gwieździe tego formatu co Marlene zostaje coś jeszcze – to legenda. Mariola Łabno-Flaumenhaft z dużą dowolnością aktorskiej interpretacji wciela się w postać aktorki, począwszy od młodości aż po ostatni koncert w Sydney 1975 r. Na scenie towarzyszy jej Ktoś – w tej roli Mateusz Marczydło, personifikacja młodego pokolenia, które przypadkowo odkrywa na nowo zjawisko wielkiej gwiazdy. To komentator, reżyser, kochanek itp. Kreujący wiele postaci, łączący poszczególne sekwencje spektaklu, wchodzący również w interakcje aktorskie, muzyczne i choreograficzne.

Trzecim „aktorem” jest muzyka: ponadczasowe piosenki i piękne teksty w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

 

„Pogorzelisko” (14 lutego, godz. 18.00, Duża Scena)

Historia opowiedziana w dwóch płaszczyznach czasowych. Wydawać by się mogło poukładane życie dwójki rodzeństwa – Jeanne i Simona – przerywa śmierć ich od dawna wycofanej ze świata matki, która pozostawia po sobie ostatnią wolę. Aby ją wypełnić, bliźniaki (nie bez wątpliwości) wyruszają na Bliski Wschód w poszukiwaniu nieznanych im ojca i brata. Tam odkrywają prawdę o losach kobiety, która dała im życie, a także ścierają się z zupełnie obcą rzeczywistością – pełną przemocy, ale też  miłości nieznającej granic.

 

REZERWACJE POD NR TEL. 17 853 22 52 ORAZ OSOBIŚCIE W BIURZE OBSŁUGI WIDZÓW

BILETY ONLINE