Zapraszamy do współtworzenia projektu PROFIL POŚMIERTNY

Zapraszamy do współtworzenia projektu PROFIL POŚMIERTNYZapraszamy do współtworzenia projektu PROFIL POŚMIERTNY w reż. Kuby Falkowskiego

instalAkcja w ramach wydarzeń towarzyszących 03. Festiwalu Nowego Teatru-55. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych.
_PROFIL_POŚMIERTNY__fALKOWSKI/gARŚCIA/jĘKOT__FNTrZESZÓW_2016
Człowiek od zawsze pragnął przesunąć granicę śmierci. Obecnie, dzięki rozwojowi nowych technologii, próbuje urzeczywistnić ideę cyfrowej nieśmiertelności. Sklonować umysł, zdigitalizować wszystko, wyjść poza ciało, przezwyciężyć materię, przetransformować się w byt wirtualny i wieczny, wolny od cielesnych ograniczeń i ułomności. Interesują mnie ślady, jakie pozostawiamy w sieci, świadomie oraz bezwiednie. Okruszyny naszej codziennej aktywności; tweety, posty, lajki, maile. Informacje o położeniu, czas telefonicznych rozmów, odwiedzone strony, pobrane pliki, obejrzane filmy. W oparciu o te informacje można zasymulować osobowość konkretnej osoby w postaci cyfrowego awatara. Tak, abyś mógł lajkować obrazki kotów już zawsze i wiecznie. To nie są historie futurystyczne. To ma obecnie miejsce. Następcą gatunku homo homo sapiens będzie homo roboticus, zanim zupełnie zdigitalizujemy się i wszyscy rozpłyniemy w nieskończonym oceanie internetowej sieci. Projekt PROFIL POŚMIERTNY to fantazja na temat umierania, awatarów pośmiertnych, technologii. Przyglądamy się temu jak oddziałujemy na technologię i jak technologia oddziałuje na nas. Tworzymy instalAkcję - przestrzeń cyfrowych projekcji, instalacji i obiektów, działań fizycznych. Jesteśmy nierozerwalnie związani z siecią. Poprzez narzędzia użytku codziennego - komputery i smartfony - oswajamy się ze śmiercią.

Kuba Falkowski

Koncepcja, reżyseria, dźwiękosfera, aranżacja przestrzeni, instalacjeAV Kuba Falkowski (performer, twórca spektaklu "Stara kobieta wysiaduje") Projekcje wideo Kuba Garścia Dramaturgia Tomas Jękot Wystąpią: Aktorzy oraz Użytkownicy sieci Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres a.paluch@teatr-rzeszow.pl do 6 listopada 2016 roku. Zapraszamy!