ZGŁOSZENIA

ZGŁOSZENIA 

 

TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Rusza IV edycja warsztatów teatralnych w „Siemaszkowej”

 

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rusza nabór do IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży znanych pod nazwą TEATR W SIECI/ NATENCZAS. Finansowana w ramach ministerialnego projektu Przestrzenie Sztuki inicjatywa, skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego i ponadpodstawowego z województwa podkarpackiego.

 

Pomysł warsztatów TEATR W SIECI/ NATENCZAS zrodził się trzy lata temu podczas pierwszego lock-down’u i pandemii covid-19. Ogromne zainteresowanie projektem ze strony uczniów i nauczycieli zdecydowało o jego kontynuacji w kolejnych latach. Tak, jak w poprzednich edycjach, w programie zaplanowano warsztaty teatralne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do projektu zaangażowani zostaną prowadzący warsztaty aktorzy, których wyboru dokona Teatr. Na młodzież czeka seria warsztatów w formie online oraz spotkań z artystami na żywo, które odbędą się we wrześniu i przygotują ich do stworzenia mini-spektakli. Efekty prac warsztatowych zaprezentowane zostaną podczas finału projektu w październiku 2023 roku na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 

TEATR W SIECI/ NATENCZAS to projekt stworzony z myślą o szeroko pojętej integracji – dzięki niemu inicjowana jest współpraca pomiędzy aktorami (również freelancerami), a szkołami z całego regionu podkarpackiego, która aktywizuje młodzież, dając możliwość rozwoju, poznawania rówieśników, a także zapoznaje ich z pracą i funkcjonowaniem teatru od kulis.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Zgłoszenia do IV edycji projektu TEATR W SIECI/ NATENCZAS przyjmowane są do dnia 20 czerwca 2023 r. Wyboru szkoły/placówek, których uczniowie wezmą udział w warsztatach dokonuje Teatr. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność nadsyłanych kart zgłoszeniowych.

 

_______________________________________

Projekt TEATR W SIECI/ NATENCZAS organizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


Załączniki: