ZGŁOSZENIA DO SCENY NOWEJ DRAMATURGII

ZGŁOSZENIA DO SCENY NOWEJ DRAMATURGIITeatr im. Wandy Siemaszkowej uruchamia Scenę Nowej Dramaturgii i ogłasza nabór chętnych do udziału w sesjach warsztatowych, dla których osią jest słowo pisane. Do współpracy zaproszeni są reżyserzy z co najmniej dwoma realizacjami teatralnymi na koncie oraz autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży, poezji.

Scena Nowej Dramaturgii jest platformą skupioną na współczesnych metodach tworzenia opowieści teatralnych a jej celem rozwijanie projektów teatralnych i wspólna dyskusja nad tekstami. Jej kuratorami są reżyserka Martyna Łyko oraz Witold Mrozek, krytyk teatralny i dziennikarz. W sesjach dopracowywania projektów wezmą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii. Organizatorzy szukają nowych jakości, powstających ze spotkania reżysera i dramaturga już na wczesnym etapie pracy nad projektem – a jednocześnie tworzenia nowych konfiguracji artystycznej współpracy.
Jeden z tekstów powstałych w ramach SND decyzją dyrektora artystycznego Jana Nowary zostanie wystawiony przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – przez pracującego nad nim podczas warsztatów reżysera. Wybrane projekty zaprezentowane będą też  w formie słuchowisk, instalacji teatralnych czy czytań performatywnych. Więcej szczegółów

Pierwsze spotkanie uczestników i uczestniczek SND odbędzie 27-28 lutego w Rzeszowie. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych – w początkach lutego.

Pierwszy termin przesyłania zgłoszeń to 27 stycznia 2019
Wymagane dokumenty :

-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

-OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH należy przesyłać drogą mailową na adres snd@teatr-rzeszow.pl z dopiskiem SND Teatralny Speed Dating. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27.01.2019

 

 


Załączniki: