Piaf (w roli tytułowej: Małgorzata Pruchnik-Chołka) - Duża Scena

Data i czas wybranego wydarzenia: 31-01-2019 godz. 11:00:00

Czy Edith Piaf zmarła nie zaznawszy miłości? Przez całe swoje krótkie, niespełna pięćdziesięcioletnie życie przeżyła więcej niż zdołało udźwignąć jej serce. Estrada była jej życiem, a życie – estradą. Spalała się, by znów zapłonąć. Umierała, by żyć wiecznie. Chorowała na brak miłości, by dać świadectwo o tym, co w życiu najważniejsze.

Burzliwe życie jednej z najsłynniejszych francuskich pieśniarek pokazuje w swoim przedstawieniu Jan Szurmiej. Po raz kolejny powraca on do historii opowiedzianej przez Pam Gems w jej muzycznym dramacie. Ta historia wydarzy się na ulicy, w sali koncertowej, w Paryżu, Nowym Jorku i wyobraźni samej artystki.

Spektakl o niezwykłym życiu i działalności artystycznej Edith Piaflegendzie francuskiej piosenki, której biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Jan Szurmiej znany jest rzeszowskiej publiczności z realizacji takich hitów repertuarowych jak: „Sztukmistrz z Lublina”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Siostrunie”, „Wielka woda”.

W roli PIAF - Małgosia Pruchnik-Chołka

fot. Maciej Mikulski

Miejsce: Duża Scena Teatru im. W. Siemaszkowej