Koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - Klub Festiwalowy „Browar Manufaktura”

Koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet / Klub Festiwalowy „Browar Manufaktura” / prow.: E. Lewicka

Jedyny w kraju zespół łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie ze świetnymi rapowanymi tekstami w języku polskim. Ich pierwsza płyta „Będzie dobrze:” zyskała wysokie noty. Zespół właśnie wydał swoją drugą płytę „Tego Chciałem” (For Tune), która, podobnie jak debiut, była entuzjastycznie komplementowana m.in. przez Michała Urbaniaka, Adama Barucha czy Vitolda Reka. Zebrała także świetne recenzje w mediach branżowych.

Drugi rok z rzędu zostali podwójnymi zwycięzcami (głosami słuchaczy i czytelników) plebiscytu Jazz 2016 Jazzpress i RadiaJAZZ.FM w kategoriach: „polska jazzowa płyta roku” i „polski jazzowy zespół roku”.

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych, koncertując m.in. z legendarnym Michałem Urbaniakiem, m.in. podczas: Jazz nad Odrą, Jazzobranie, Tarnów Azoty Jazz Contest, Jazzonalia czy Jazz Wolności. Ma na koncie również występy zagraniczne, w tym na jednym z największych hiphopowych festiwali na świecie – Hip Hop Kemp w Hradcu Kralove. Występował w najlepszych jazzowych klubach w kraju: Żak, Harris Piano Jazz Bar, 12on14, Metrum czy Vertigo.

Liderzy zespołu: Tomasz Nowak i Eskaubei, na co dzień żyją i tworzą w Rzeszowie. Zespół tworzą czołowi polscy muzycy jazzowi.

Zespół wystąpi w składzie:
Tomasz Nowak – trąbka,
Jakub Płużek – piano,
Alan Wykpisz – gitara basowa,
Filip Mozul – perkusja,
Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word.

 


To jest acid jazz. W swojej najpiękniejszej postaci, być może najlepszej, jaka została stworzona na polskiej ziemi.
A już na pewno najbardziej ambitnej...

Dawid Bartkowski, Goodkid.pl

 


Uwielbiam ich. Grają fantastyczne koncerty. To będzie absolutnie petarda. Gwarantuję Państwu.

Hirek Wrona

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu:

 

 

Miejsce: Klub Festiwalowy „Browar Manufaktura”