Momenty Stulecia - wystawa - Szajna Galeria

Momenty Stulecia / wystawa / Szajna Galeria

Studio Sztuki Edity, Troki
Momenty Stulecia /Šimtmečio akimirkos

Wystawa będzie prezentować około 40 prac stworzonych przez 12 nieprofesjonalnych artystów. Wśród nich dominuje malarstwo, jest kilka rysunków i seria artystycznych zdjęć. Wszystkie prace przedstawiają Troki, Litwę, litewską tożsamość, tematy ważne dla twórców, a inspirowane 100-leciem niepodległości Państwa Litewskiego. Artyści, adepci Studia Sztuki Edity w Trokach, to ludzie różnych zawodów, o różnych poglądach religijnych, politycznych i stylach życia. Tym, co ich łączy, jest miłość do sztuki, regionu, w którym żyją lub pracują, litewskiej historii i kultury.

Studio Sztuki Edity powstało przy Pałacu Kultury w Trokach pod koniec 2015 roku. Jego twórczynią i szefową jest Edita Tamulytė, profesjonalna artystka i konserwatorka obrazów. Studio prowadzi regularne zajęcia plastyczne dla dorosłych. Edita Tamulytė zajmuje się rozwojem i promocją utalentowanych artystów i dzieli się z publicznością ich pracami. Do swojej galerii zaprasza ulubionych twórców. Należą do nich m.in. Benjaminas, który cieszy się międzynarodowym uznaniem i doświadczeniem, jak również Leo, który pokazuje swoje prace po raz pierwszy.

Edita Tamulytė – artystka, konserwatorka sztuki

Studiowała na wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytecie Nauk Stosowanych EVTEK w Finlandii, gdzie uzyskała tytuł licencjata i magistra sztuk pięknych. Po ukończeniu studiów podejmowała różne prace. Zajmowała się: malowaniem, renowacją obrazów, współpracą z domami aukcyjnymi i kolekcjonerami prywatnymi, pracą ekspertską w prywatnych galeriach artystycznych w Wielkiej Brytanii i USA, organizacją wystaw sztuki itp. Po 10 latach podróżowania i pracy za granicą artystka wróciła na Litwę i założyła studio sztuki dla dorosłych w Trokach.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu:

 

 

Miejsce: Szajna Galeria