MF TRANS/MISJE- WSCHÓD SZTUKI/ Piękny Rogacz

24.08/ sobota

19:00/ Teatr „Maska”

 

UKRAINA

Odeski Ukraiński Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Wasyla S. Wasylki

PIĘKNY ROGACZ

 

Autor: Fernand Crommelynck

Reżyseria i muzyka: Iwan Urywski

Scenografia: Iwan Urywski

Choreografia: Pawlo Iwliuszkin

Tłumaczenie: Liubow Fedczenko

Obsada:

Bruno — Oleksandr Kowal

Stella — Marija Demenko, Marina Klimowa
Petrus — Mychajlo Dadalew
Estrugo — Wolodymyr Romanko
Cornélie — Alina Katreczko
Wolarz (Bouvier)— Dmytro Cynkowski

Narratorzy – Natalia Petrowa, Olena Furmanowa.

Czas trwania: 90 min.

 

Fabuła spektaklu jest niezwykła, paradoksalna, na granicy farsy i kultury wysokiej – to historia fanatycznej miłości i śmiertelnej zazdrości. Bruno, wielki dziwak-marzyciel, miejscowy poeta, piszący listy miłosne na zamówienie dla wszystkich mieszkańców wioski, kocha swoją żonę Stellę zbyt wielką, zaborczą miłością. Stella odwzajemnia jego uczucie. Jednak – na nieszczęście! – Bruno jest torturowany przez ponadprzeciętną zazdrość... Chociaż nie ma ku temu żadnych podstaw.

Ludzie nie wyrastają z dzieciństwa tak po prostu, ono nie znika bez śladu; czasami zbyt gwałtownie wdziera się w dorosłość – i stateczny człowiek zamienia się w niegrzeczne dziecko ze wszystkimi jego wadami – kaprysami, kompleksami i bezsensownymi zachowaniami. To właśnie przydarzyło się głównemu bohaterowi tej „bajki o miłości i zazdrości” adresowanej do widzów dorosłych.

Reżyser Iwan Urywski w swoim „Pięknym rogaczu” próbuje wniknąć w uczucia i zrozumieć bohaterów farsy, napisanej w 1921 roku przez Fernanda Crommelynck’a, poprzez „świat bajki” – świat, w którym żyją postacie F. Crommelynck’a, świat bajek H. Ch. Andersena i innych wielkich kreatorów mitów, w których niewoli pozostajemy na zawsze, bez względu na to, ile mamy lat.

 

Bilety: normalny 10 zł ulgowy 5zł