6.FNT/ FEBRA/ Szajna Galeria

Data i czas wybranego wydarzenia: 05-12-2019 godz. 18:00:00

 

6. Festiwal Nowego Teatru/ 58. Rzeszowskie Spotkania Teatralne

 

Scena Nowej Dramaturgii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

FEBRA

Autor: Aldona Kopkiewicz

Reżyseria: Martyna Łyko

Data: 05.12.2019, godz. 18:00

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie/ Szajna Galeria

Cena biletu: 5 zł

OPIS:

Jeśli Fedra stanowi symbol wielkiej namiętności, miłości występnej, obezwładniającej i niszczącej, a niekoniecznie chcianej, febra może być jej przeciwieństwem: wycofaniem miłości, gorączką, która objawia się wyziębieniem i drżeniem, nieobecnością matczynego uczucia – przy jednoczesnym trwaniu relacji, pozostawaniu we władzy matki, w nieuświadomionym pragnieniu, by okazała jakoś swoją miłość. – tak Febrę zapowiada autorka Aldona Kopkiewicz.

Zobaczymy portret rodzinny, w którym oczekiwania mieszają się z poczuciem żalu i porzucenia. Na scenie te uczucia przyjmą wyraz formalny. Aktorzy odegrają sceny z życia rodziny, oddając głos tłumionym dziecięcym potrzebom. Ich niezaspokojenie prowadzi dorosłe już postacie do konfrontacji z przeszłością i starymi urazami. Chorobliwa potrzeba zrozumienia powoduje, że zderzenie ma charakter uleczający, a relacje oczyszczają się.

Dramat Febra powstał w Rzeszowie w wyniku pierwszej Letniej Rezydencji Literackiej organizowanej przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej.

 

TWÓRCY/REALIZATORZY:

Choreografia: Tobiasz Sebastian Berg

Muzyka: Kamil Tuszyński

 

miejsca na widowni nienumerowane

 

Miejsce: Szajna Galeria