MF TRANS/MISJE WS/ VINTAGE – PIOSENKI MIĘDZYWOJENNE

 

VINTAGE – PIOSENKI MIĘDZYWOJENNE

 

recital Anny Sroki-Hryń

29.08/ sobota/ 20:00/ Scena Dziedziniec Teatru

 

Koncert VINTAGE to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów jak Marian Hemar, Julian Tuwim i kompozytorów; Jerzy Petersburski, Henryk Wars i niezapomnianych pieśniarzy; Hanka Ordonówna, Adam Astor.

VINTAGE nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Cechą charakterystyczną tego stylu  jest łączenie przeciwieństw. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30 - tych z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego patchworku wyłoniło się zupełnie nowe brzmienie. W koncercie nie zabraknie ówczesnych szlagierów w nowym ,,garniturze", jak i mniej znanych utworów, które dzięki wyjątkowym  i odważnym aranżacjom Urszuli Borkowskiej zyskują nowe brzmienie.

Pomysłodawczynią koncertu jest aktorka i piosenkarka Anna Sroka – Hryń. W Rzeszowie wystąpi przy akompaniamencie muzyków: Mateusza Dobosza, Szymona Linette i Marcina Świderskiego.

 

 

 

Miejsce: Scena Dziedziniec Teatru