VIII Najazd Awangardy na Rzeszów

Data i czas wybranego wydarzenia: 27-10-2020 godz. 19:00:00

27 października 2020, godz. 19:03

Rzeszowski Teatr był zawsze otwarty na poezję. Wszak od słynnego na cały region Koncertu słowa rozpoczął się związek sceny nad Wisłokiem z wielką aktorką dramatyczną Wandą Siemaszkową – miłośniczką i orędowniczką polskiej literatury.

Coroczne spotkanie poetów i poetek z podkarpacką publicznością jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i Teatru. W ten szczególny wieczór w roku pochylamy się nad  twórczością lokalnych poetów i w pełni wsłuchujemy się w SŁOWO. Stając oko w oko z ludźmi pióra, zadajemy sobie pytania: Co mają nam do powiedzenia  wrażliwcy? Skąd czerpią inspirację? W jakich słowach udaje im się opisać dzisiejszą, niekiedy bardzo trudną rzeczywistość?

Wśród nich są twórcy doceniani i nagradzani, ale również debiutanci, dla których to wydarzenie  bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców. Cieszymy się, że Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest miejscem, gdzie czują się dobrze i do którego chcą powracać.

Tegoroczna VIII już edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów odbędzie się w ramach Przestrzeni Sztuki – pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest jednym z czterech teatralnych ośrodków zaproszonych do udziału w projekcie. Z wielką radością otwieramy się na szerszą współpracę z artystami i wychodzimy do ludzi spragnionych kontaktu ze sztuką. Przestrzenie Sztuki stwarzają miejsce do rozwoju wyobraźni i umiejętności. Przestrzenie Sztuki inspirują. Czym  byłyby bez poezji?