07. ULICA, KTÓRĄ PŁYNĄ MOJE OBIE DŁONIE. KONCERT PIOSENEK Z REPERTUARU EWY DEMARCZYK/ koncert finałowy

Data i czas wybranego wydarzenia: 28-11-2020 godz. 19:00:00

Tytuł recitalu został zaczerpnięty z jednego z wierszy Guillaume Apollinaire. W 2005 roku powstał, jako spektakl. Obecnie jego formuła została uproszczona i funkcjonuje, jako recital-koncert. Jednak praca i proces twórczy, który wówczas zaistniał, był bezcennym doświadczeniem, który wpłynął na obecny kształt recitalu. Piosenki Piwnicy pod Baranami, legendarnej pieśniarki Ewy Demarczyk, Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego jawią się w zupełnie innym, oryginalnym ujęciu. Jest to w dużej mierze zasługa współcześnie brzmiących aranżacji autorstwa Urszuli Borkowskiej, pod której kierownictwem znani i cenieni muzycy współtworzą niepowtarzalną atmosferę. Przeboje takie jak „Grande valse brillante”, „Karuzela z madonnami”, czy „Konie Apokalipsy”, wsparte nowoczesną aranżacją brzmią znajomo, ale nie staromodnie – dlatego godzą gusta tradycjonalistów i modernistów.
Tę poetycko-muzyczną podróż wzbogacają nowe kompozycje; Loreley, sł.G. Apollinaire, muz. U.Borkowska, czy ,,Już ja z Tobą nie zostanę” sł. W.Młynarski, muz.Z.Konieczny.
Recital był prezentowany m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej podczas Benefisu Józefa Szajny, 15 października 2007roku. Ostatnio można było go usłyszeć w ramach cyklu koncertów KOBIETY KOBIETY zorganizowanych na Novej Scenie Teatru Muzycznego Roma.
Zespół;
Anna Sroka-Hryń -wokal
Urszula Borkowska – aranżacje, kierownictwo muzyczne, piano
Justyna Baran – skrzypce
Rafał Grząka – akordeon
Marcin Świderski – saksofony
Mateusz Dobosz – kontrabas
Marcin Słomiński-instrumenty perkusyjne.

Miejsce: Duża Scena