OFF RZESZÓW / Koncert zespołu Targanescu / Foyer

Data i czas wybranego wydarzenia: 27-10-2021 godz. 21:00:00

„Muzyka przerażająca, potargana i inne wesołe piosenki"

Niełatwo określić twórczość grupy Targanescu, sami artyści niechętnie zamykają w definicjach to, co robią; najbliższe jest im określenie „muzyka drogi". Są w ciągłym ruchu, tak jak dźwięki, które tworzą.

Od ponad dwudziestu lat, łącząc się w różnorodne konstelacje, tworzą muzykę do spektakli, filmów, słuchowisk i kabaretów.. Koncertują w kraju i za granicą, brali udział w licznych festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od zawsze związani są z poznańską sceną teatralną.

 

Kasia Klebba - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Od 1985 roku, podróżując po świecie, odkrywała odległe kultury, chłonęła nowe brzmienia, poznawała wspaniałych muzyków i nowe instrumenty.

Brała udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych i teatralnych. Współpracowała z teatrami: Ósmego Dnia, Footsbarn Travelling Theater, Ton und Kirschen,Teatr Cinema, Trzeci Teatr Lecha Raczaka. Obecnie współtworzy muzykę w Targanescu.

 

Arnold Dąbrowski - pianista, kameralista, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie fortepianu.

Obecnie Profesor AM z kwalifikacjami II stopnia w zakresie kameralistyki fortepianowej. Prowadzi działalność kompozytorską, autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów animowanych, słuchowisk radiowych. Uczestniczył w eksperymentalnych pracach grup muzyki współczesnej, współpracował m.in. z Poznańskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej, Teatrem CINEMA, Teatrem Ósmego Dnia, Teatrem Telewizji Polskiej, Trzecim Teatrem Lecha Raczaka.

 

Paweł Paluch - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fagotu. W latach 80-tych członek alternatywnej grupy muzycznej „Reportaż”, później grupy Targanescu. Od roku 1987 do 2007 związany z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. Równolegle zajmował się realizacją nagrań muzyki dla radia telewizji, filmu a od ponad piętnastu lat wyłącznie dla teatru. Interesuje go poszukiwanie nowych środków wyrazu w muzyce poprzez eksperymentowanie z dźwiękami, nietypowe wykorzystywanie instrumentów muzycznych aż po budowanie nowych. Od kilku lat komponuje muzykę do spektakli Trzeciego Teatru Lecha Raczaka.

 

MIEJSCA NIENUMEROWANE

 

 

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej - Foyer