Podkarpackie Konfrontacje Teatralne - JESZCZE ZATAŃCZYMY, JESZCZE ZAŚPIEWAMY

Data i czas wybranego wydarzenia: 03-12-2021 godz. 16:00:00

 

Teatr Formy PARRA powstał w 1997 r. przy  Ustrzyckim Domu Kultury, na bazie rocznych warsztatów teatralnych adresowanych dla młodzież i działa do dziś. Od samego początku istnienia należał do grup teatrów offowych wyrażających się za pomocą ruchu i tańca, teatru osoby i wyobraźni, formy i plastyki. Wielokrotnie reprezentował województwo podkarpackie, jak tez kraj na międzynarodowych spotkaniach młodych teatrów poza graniami kraju, m. inn. w Belgii, Grecji, Rumunii, Niemczech, czy na Ukrainie. Laureat nagród i wyróżnień krajowych. Prawie wszystkie spektakle teatru wywodzą się z nurtu „teatr jak życie” i są spektaklami autorskimi budowanymi wspólnie z młodzieżą. Prowadzącą teatr od początku istnienia jest Grażyna Kaznowska, autorka wielu krajowych i międzynarodowych projektów teatralnych i około teatralnych.

Spektakl JESZCZE ZAŚPIEWAMY JESZCZE ZATAŃCZYMY porusza problem izolacji zwłaszcza dotykający młodych ludzi , zamknięcia i stanów  natury psychologicznej wynikłych  z pandemi COVID 19 oraz ukazuje próby radzenia sobie ze stresem. Powstały z inspiracji  klipu muzycznego grupy HK „Danse encore” stworzonego we Francji w październiku 2020 roku, jest formą songu, wołania o powrót do normalności, do piękna życia utożsamionego z tańcem.

Autor: Grażyna Kaznowska z zespołem

Reżyseria: Grażyna Kaznowska

Choreografia: Małgorzata Rydlewska

Wokal: Marianna Jara

Obsada: Weronika Krupa, Amelia Pągowska, Agnieszka Czymczyk, Julia Sikora, Julia Włodarczyk, Amelia Chmielowska, Emilia Pstrzoch, Maciej Kruk, Aleksandra Gądela

Czas trwania: 35 min

Premiera: 26 czerwca 2021

Spektakl dla widzów od 12 roku życia

 

Miejsce: Teatr im. W. Siemaszkowej - Duża Scena