Wizyta Starszej Pani / PREMIERA - MFS TRANS/MISJE - TRÓJMORZE

Autor: Friedrich Dürrenmatt

 

Wizyta starszej pani to przede wszystkim historia społeczności małego miasteczka – społeczności, która – jak w klasycznej tragedii antycznej – została postawiona wobec fundamentalnych, ontologicznych pytań o normy etyczne i moralne, którymi powinien się kierować każdy myślący człowiek:  o to, jak żyć godnie, nie robiąc tego kosztem innych.

Spektakl staje się pretekstem do ukazania postaw moralnych i etycznych poszczególnych bohaterów. Finalnie nikt nie wygrywa. Każdy mieszkaniec miasteczka ulega pokusie poprawy swego losu, ostatecznie godząc się na zbrodnię.

Twórcy nie stronią od scen komediowych, choć w efektem jest gorzka diagnoza postaw moralnych współczesnych europejskich społeczeństw i elit władzy.

 

reżyseria: Robert Czechowski

scenografia i rekwizyty: Jan Polivka

kostiumy: Elżbieta Terlikowska

opracowanie muzyczne: Benyamin Neogenn Lindner

reżyseria świateł: Piotr Pawlik

 

obsada:

Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Katarzyna Krupa, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Szymon Mytych, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Łukasz Wolak, Robert Żurek.

 

Czas trwania: 120 min.

 

Miejsce: Teatr im. W. Siemaszkowej - Duża Scena