Smak wiśni / spektakl - MFS TRANS/MISJE - TRÓJMORZE

 

TEATR/ UKRAINA

Narodowy Akademicki Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie

Agnieszka Osiecka, Maciej Małecki

SMAK WIŚNI

Reżyseria: Hałyna Wolowecka

Tłumaczenie: Natalka Stupko

Scenografia i kostiumy: Natalia Tarasenko

Muzyka: Maciej Małecki

Aranżacja muzyczna: Bohdan Borysenko

Przekład na język polski: Olga Maciupa

Obsada: Olha Bakus, Roman Bil

Muzyka na żywo – artyści orkiestry Teatru: Roman Bednarskyy, Andriy Vakula, Rostyslav Liubko, Vadym Sukhyy, Denys Tikhonov

Premiera: 30.05.2014

Marek i Zosia tuż po rozstaniu przypadkiem spotykają się w pociągu. Rozmawiają o swoim związku, wspominają i analizują wydarzenia z życia od momentu pierwszego spotkania, oboje szukają dla siebie wymówek, usprawiedliwiają się. Ich podróż to droga od wzajemnych oskarżeń do wzajemnego zrozumienia. Powracające w retrospekcjach etapy ich wspólnego życia rozdzielają i dopełniają utwory muzyczne. Są istotną częścią historii i przedstawienia. Każda z piosenek to połączenie poezji Agnieszki Osieckiej ze wspaniałą muzyką kompozytora Macieja Małeckiego.

Historia Marka i Zosi, przesycona atmosferą lat 60. XX wieku, nie straciła na aktualności – opowiada o uniwersalnych i ponadczasowych relacjach pomiędzy ludźmi, którzy dążą do odnalezienia miłości i szczęścia.

 

Z recenzji:

„Lekko i swobodnie snuje się przed nami trudna historia relacji kobiety i mężczyzny, którzy rozstali się przed chwilą. Kochali się? Czy przestali kochać? Ile osób na całym świecie codziennie zadaje sobie te pytania. I nigdy nie znajdują odpowiedzi. W tym spektaklu również nie znajdziecie odpowiedzi, ale będąc zaczarowanymi elegancją Zosi – Olhi Bakus oraz nieznośną „wietrznością” Marka – Romana Bila, poczujecie smak wiśni i ulegniecie czarowi brzemienia ich głosów”.

Hałyna Kanarska, krytyczka teatralna

Czas trwania: 95’

Data i miejsce prezentacji: 21.08.2022/ godz. 19:00/ Teatr Maska/ Duża Scena

 

Po każdym spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami, które poprowadzi Tomasz Domagała.

Wszystkie spektakle obcojęzyczne z napisami w języku polskim.

 

Miejsce: Duża Scena Teatru MASKA