Johan Randvere / koncert fortepianowy - MFS TRANS/MISJE - TRÓJMORZE

 

 

koncert fortepianowy

Johan Randvere to charyzmatyczny i wszechstronny artysta, jedna z najjaśniejszych gwiazd młodego pokolenia estońskich pianistów. Absolwent Średniej Szkoły Muzycznej w Tallinie i Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie, obecnie w trakcie doktoratu w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w klasie prof. Ivari Ilja.

Występując regularnie zarówno jako solista, jak i kameralista, Randvere pojawiał się w takich miejscach, jak nowojorska Carnegie Hall, czy Duża Sala Konserwatorium Moskiewskiego im. P. Czajkowskiego. Na swoim koncie ma koncerty w Estonii, Łotwie, Litwie, Finlandii, Holandii, Włoszech, Białorusi, Rosji i USA. Randvere występował pod batutą znanych dyrygentów (m.in. Kristiina Poska, Risto Joost, czy Toomas Vavilov), a jako ceniony kameralista jest zapraszany do współpracy z wieloma wybitnymi estońskimi muzykami.

Randvere jest laureatem licznych konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.: I nagrody na „Klaviermusik” w Wilnie (2008), I nagrody i Grand Prix na Catania Music Competition we Włoszech (2012), I nagrody i Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Andrea Baldi” we Włoszech (2014), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym EPTA w Belgii oraz II nagrody na VIII Estońskim Narodowym Konkursie Pianistów (2014).

Johan Randvere prowadzi cieszący się dużą popularnością program radiowy o pianistach w Estonian Classical Radio oraz własny kanał na YouTube pn. Spotlight with Johan Randvere.

W ramach Festiwalu Johan Randvere zaprezentuje kompozycje takich estońskich twórców jak: Jaan Rääts, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Eduard Tubin, czy Arvo Pärt.

 

Czas trwana: 70 min.

 

Miejsce: Sala Kameralna Filharmonii Podkarpackiej