Mistrz i Małgorzata - Duża Scena

Data i czas wybranego wydarzenia: 14-02-2023 godz. 18:00:00

 

Czy arcydzieło światowej literatury, które od dziesiątków lat cieszy się powodzeniem i jest wystawiane na deskach teatrów całego świata, można jeszcze przedstawić w sposób odkrywczy? Czy najbardziej pomysłowe i oryginalne rozwiązania sceniczne mogą ogarnąć całe bogactwo genialnej powieści i iść w parze z jej głębokim przesłaniem?

Zapraszamy na elektryzujące wydarzenie artystyczne — pierwszą w historii rzeszowskiego Teatru inscenizację  "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa!

Przygotowana z dużym rozmachem teatralnym, a zarazem wierna duchowi powieści inscenizacja, bez wątpienia dostarczy niezwykłych wrażeń —  zarówno wielbicielom twórczości Michaiła Bułhakowa, jak i tym, którzy dzięki teatrowi będą ją dopiero dla siebie odkrywać .

Miłosna historia Mistrza i Małgorzaty, biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variété, wielki bal u samego Szatana. W spektaklu znajdą swoje miejsce wszystkie najważniejsze przestrzenie arcydzieła Michaiła Bułhakowa.
Bo „Mistrz i Małgorzata” to nie tylko fascynująca opowieść o mrocznym  świecie Wolanda. To  rzecz o fundamentalnych i ścierających się ze sobą pojęciach, jak dobro i zło, miłosierdzie i egoizm. Fantastyczna lekcja o dobrych ludziach, ich przywarach i o szatańskich sztuczkach — nie tylko w Moskwie lat 30-tych XX wieku. O czym jeszcze?


Autor: Michaił Bułhakow
Przekład: Grzegorz, Leokadia Anna i Igor Przebindowie
Dramaturgia, reżyseria, choreografia: Cezary Iber
Scenografia: Robert Rumas, Tomasz Brzeziński
Kostiumy: Marzena Wodziak
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Wizualizacje: Michał Jankowski
Inspicjent, sufler: Małgorzata Depta
Obsada: Dagny Mikoś, Klaudia Cygoń (gościnnie), Karolina Dańczyszyn, Żaneta Homa/ Magdalena Walkiewicz (gościnnie), Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Krzysztof Boczkowski (gościnnie) / Tomasz Schimscheiner (gościnnie),  Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Sławomir Gaudyn/ Mateusz Marczydło, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Michał Kurek (gościnnie), Paweł Majchrowski (gościnnie), Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Wojeciech Kwiatkowski (gościnnie), Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

 

 


Czas trwania: ok. 200 minut (1 antrakt)


Premiera: 30 marca 2019 r., Duża Scena

 

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

                               Informujemy, że w dniach 22, 23, 24 września 2022r. w dublurach wystąpią Tomasz Schimscheiner i Wojciech Kwiatkowski.

                                                             Natomiast rolę Śledczego zamiast Sławomira Gaudyna grał będzie Mateusz Marczydło.

 

więcej o spektaklu

 

Miejsce: Teatr im. W. Siemaszkowej - Duża Scena