Sit down tragedy

 

albo  Szesnaście dotyków śmierci

 

             OFF RZESZÓW / PRZESTRZENIE SZTUKI


Spektakl Sit-down tragedy to radykalna, a jednocześnie pełna czułości opowieść o samotności, bezradności i pięknie współczesnego człowieka, osaczonego wielowymiarowością absurdu otaczającego świata. To swoisty rewers standapowej rzeczywistości, ironiczny - pełny czarnego humoru - komentarz do spraw codziennych.

To, co najistotniejsze, rozgrywa się tu „pomiędzy" w relacji: aktor - przedmiot - przestrzeń - działanie. Każdy z tych elementów staje się jednocześnie narratorem, bohaterem i tematem, ale przede wszystkim - nośnikiem ożywczego absurdu, manifestem niezgody i pełnym współczucia pochyleniem się nad kruchością powoływanych do życia kilkuminutowych mikro-istnień.

„Sit-down tragedy” to druga wspólna produkcja szczecińskiego Teatru Kana i rosyjskiego Teatru Akhe z Petersburga, jednego z najbardziej renomowanych rosyjskich kolektywów artystycznych.

Po spektaklu zaplanowano rozmowę z twórcami.

 

Premiera 13-15 grudnia 2019 r.
 

twórcy:

reżyseria i scenografia: Maksim Isaev, Pavel Semchenko

obsada: Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Dariusz Mikuła, Piotr Starzyński / gościnnie: Maksim Isaev, Pavel Semchenko

dźwięk i światło: Piotr Motas

światło: Adam Dzidziszewski

realizacja: koprodukcja Teatr Kana & Teatr Akhe

 

spektakl obrotowy

Czas trwania 100 minut

 

_____________________________

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie zrealizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Miejsce: Teatr Maska