OFF RZESZÓW - Invisible / TEATR MASKA

Data i czas wybranego wydarzenia: 19-09-2023 godz. 17:00:00

 

Grupa Coincidentia

W koło nie ma nic. Przede mną nie ma nic. Czyste powietrze. Pusta przestrzeń. Pomiędzy mną a stodołą oddaloną ode mnie o 57 kroków... Nic. Mija kilka godzin. Ta sama przestrzeń teraz jest pełna pyłów, owadów, kurzu. Wcześniej to Coś też tu było. Tylko ja byłam ślepa. Byłam po niewłaściwej stronie słońca. Co widzisz jak mnie widzisz? Jaki mam kolor? Jaki kolor ma moja energia? A moja dusza? Widzisz ją? Widzisz coś?

Laboratorium rzeczy niewidzialnych. Teatralny eksperyment, ukierunkowany na dowiedzenie nieudowodnionych dotychczas tez związanych z rzeczami, bytami, procesami, których nie da się dostrzec gołym (a czasem nawet uzbrojonym) okiem. Nicość zaprezentowana w materialnej formie, śpiewanie o tańcu, tańczenie o śpiewie, smakowanie zapachu, lalkowe dowody na istnienie światów równoległych i bytów absolutnych; empiryczne pomiary stężenia miłości, tłoczenie esencji procesów myślowych – to unikatowe, oryginalne działania sceniczne z wykorzystaniem środków wyrazu teatru ożywionej formy, które stanowią o niepowtarzalnym charakterze nowego spektaklu Grupy Coincidentia.

Twórcy zastrzegają sobie prawo do prezentacji wybranych zdarzeń scenicznych w formie niewidzialnej. Wszelkie reklamacje w tym względzie [dalsza część tekstu napisana niewidzialną czcionką]

Spektakl Grupy Coincidentia zrealizowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z budżetu Miasta Białystok oraz przy współpracy partnerskiej z Siedliskiem Kultury Solniki 44 i Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

 

koncepcja: Dagmara Sowa, Małgorzata Tarasewicz-Wosik, Paweł Chomczyk, Robert „Meg” Jurčo

scenariusz i reżyseria: Paweł Chomczyk

scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

ruch sceniczny: Karolina Garbacik

reżyseria światła: Bogusław Kasperuk

muzyka na żywo: Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk

występują: Dagmara Sowa, Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk

 

Czas trwania: 85 min.

Przedstawienie dla widzów od 14 roku życia. 

* po każdym spektaklu rozmowa z twórcami, którą poprowadzi kuratorka festiwalu — Katarzyna Knychalska

 

Miejsce: Teatr Maska