Don Kichot

Miguel de Cervantes
 

Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy to tekst liczący ponad 400 lat. Epos o szlachcicu imieniem Alonso i jego „walka z wiatrakami” – niezależnie od upływającego czasu – wciąż fascynują.

Przed nami spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii!

W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste. My ich Państwu nie udzielimy, ale pokażemy wiele sytuacji, postaci i rzeczy, które być może natchną Was do szukania tych odpowiedzi na własną rękę. Bądźcie z nami w tej fascynującej wędrówce. 

 

przekład Edward Boyé
reżyseria Waldemar Wolański
muzyka Piotr Nazaruk
scenografia Joanna Hrk
układy walk Rafał Domagała
choreografia Joanna Wolańska
inspicejntka/suflerka Anna Jochym

obsada Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

 

Miejsce: Duża Scena