Romantyzm-Nowe Oczyszczenie

 

 

Romantyczne duchy i współczesne zjawy opanowały Dużą Scenę!

Prezentujemy zderzenie dwóch skrajnie odmiennych konwencji – barwnego musicalu w rytmie współczesnych polskich hitów
z duchową pielgrzymką wypełnioną poruszającymi tekstami literatury Romantyzmu.

Musical, który ma postać pokazu stylów i póz to aktorsko-muzyczne show z wykorzystaniem ikon i hitów polskiej sceny popowej, rockowej, hip-hopowej.
Te mocne brzmienia i ostre klimaty współczesności naprzemiennie będą ustępować miejsca niespokojnym widmom, które zabiorą Państwa na duchową pielgrzymkę.

Prezentowane utwory przeplatają się i przenikają w ciągłym dialogu, a nowa technologia pozwala na zbudowanie dla nich multimedialnego kontekstu.

Zapraszamy na elektryzujące zderzenie: cielesności z duchowością; ikonosfery konsumpcji z archetypami kultury; karnawału pozy/mody/wizażu z misterium prawdy wewnętrznej.

Twórcy widowiska przestrzegają:
Otaczająca nas masowa kultura konsumpcji generuje świat agresywnej autokreacji przy pomocy mód/póz/stylizacji, z którego może nas oczyścić podróż wewnętrzna do duchowych źródeł kultury.

Premiera Sceniczna 18 września 2016

 

fot. Maciej Mikulski

 

plakat mały

 

 

 

fot. Maciej Mikulski

 

Premiera 23 czerwca 2016
Podziemia Rynku w Rzeszowie – Otwarcie festiwalu „Wschód Kultury” 2016

Spektakl wystawiany w Podziemnej Trasie Turystycznej Rzeszowie jest podzielony na dwie sfery, które potęgują zderzenie dwóch skrajnie odmiennych stylów.
Najpierw prezentujemy musical, który ma postać pokazu kreacji i póz.
Widowisko, ulokowane w industrialnej przestrzeni lokalu Cafe Estrad,a to aktorsko-muzyczne show z wykorzystaniem ikon i hitów polskiej sceny popowej, rockowej, hip-hopowej.
Na scenie panują mocne brzmienia i ostre klimaty współczesności, po których widzowie przechodzą do Podziemnej Trasy Turystycznej.

Tam rozpoczyna się pielgrzymka publiczności poprzez wielowiekowe lochy, korytarze i komnaty, w konwencji nawiązującej do teatru średniowiecznego.
Symultanicznie odgrywane kolejne „stacje duchowego oczyszczenia” zostały zbudowane w oparciu o genialne teksty literatury Romantyzmu.
Ta konwencja znakomicie się wpisuje w nastrojową „gotyckość” wnętrz, a nowa technologia pozwala na zbudowanie multimedialnego kontekstu dla prezentowanych utworów.

 

Romantyzm afiszo-plakat druk

 

2016-06-23

Joanna Baran-Marczydło, Dagny Cipora, Karolina Dańczyszyn Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Beata Zarembianka, Michał Chołka, Sławomir Gaudyn, Józef Hamkało, Wojciech Kwiatkowski, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek

Jan Nowara

Marek i Maciej Mikulscy

Tomasz Dajewski

Michał Chołka

Czesława Ewa Bazaniak

Karolina Dańczyszyn

Paweł Nafus

Bożena Stasiowska-Chrobak

90 min