Rycerz nieistniejący

 

Rycerz nieistniejący na motywach powieści Italo Calvino

Odważny, szlachetny i zawsze wierny rycerskiemu kodeksowi – zarówno na polu bitwy, przy stole, jak i w alkowie. Słowem rycerz idealny. Jego jedyną wadą jest to, że nie istnieje.

Agilulf z Guildiverny, paladyn Karola Wielkiego, nie posiada ciała, a jego zbroja w środku jest pusta. Pomaga mu cudaczny giermek, który nie dowierza własnemu istnieniu i uparcie usiłuje się upodobnić do wszystkich napotkanych wcieleń materialnego świata. Wspólnie wyruszają na wyprawę, której celem jest obrona dobrego imienia Agilulfa, który został pomówiony o bezprawne noszenie pasa. Niezwykła baśń przeniesie Was w świat fantastycznych przygód, okrutnych zbójców, dzikich bestii, nie całkiem pobożnych zakonnic oraz masy innych dziwów, które nawet się Wam nie śniły!

Projekt jest drugą odsłoną zapoczątkowanego latem 2015 cyklu „Teatr wędrowny”, w ramach którego przedstawienie wyruszy w drogę na mobilnej scenie. Ten importowany w XXI wiek wóz średniowiecznych histrionów przypomni tradycyjne wędrówki trup teatralnych, które woziły swoje spektakle od miasta do miasta.

Informujemy, że plenerowy spektakl może zostać odwołany z powodu bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

 

 

fot. Maciej Mikulski

 
 

 

2016-05-14

Małgorzata Pruchnik-Chołka, Waldemar Czyszak, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Mateusz Mosiewicz

Krzysztof Prus

Marek Mikulski

Małgorzata Pruchnik-Chołka

Małgorzata Depta

Krzysztof Prus

70 min

Tomasz Dajewski