Trzy siostry

 

Spektakl „Trzy siostry” według dramatu Antona Czechowa to obejmująca osiem lat historia rodziny Prozorowów. W poszczególnych aktach, które rozgrywają się w dwuletnich przerwach, Czechow uchwycił postaci w przełomowych momentach ich życia. Przedstawione spotkania, zderzenia i rozmowy tylko z pozoru wydają się błahe. W istocie zmienia się wszystko, cały świat bohaterów ulega ogromnym przeobrażeniom. Naświetlone przez Czechowa „zwykłe” sceny aż kipią od wewnętrznej dynamiki, ruchu i energii – spod szarej powierzchni wyłania się wielobarwny dramat.

„Trzy siostry” to galeria typów, wielu odmiennych osobowości, ludzi w różnym wieku, na innych etapach życia, o zróżnicowanej wrażliwości, odmiennym odczuwaniu rzeczywistości i czasu. To historia postaci, z których każda legitymuje się innym światopoglądem i wyznaje inne zasady.
Spektakl pokazuje na jak wiele sposobów można sobie radzić z samotnością oraz z dręczącymi myślami o przemijaniu i śmierci.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z rodziną, w której każdy odnajdzie samego siebie.

Pragnąc zachować czas i miejsce dramatu Czechowa, zarówno w scenografii, jak i w kostiumach odwołujemy się do dziewiętnastowiecznej Rosji. Życie bohaterów chcemy jednak napełnić naszymi emocjami i naszym rozumieniem świata. Mamy nadzieję, że taki zabieg pozwoli Państwu zadać sobie pytanie: Co daje napęd naszemu życiu? Jak nie bać się śmierci? Czy dbamy o najistotniejsze dla nas wartości?
Dlaczego pomimo rozwoju cywilizacyjnego pod względem emocjonalnym (psychologia, psychiatria, psychoanaliza) nadal tak często stoimy  w tym samym  martwym punkcie co człowiek ponad sto lat temu?

Jako twórcy podkreślamy, że Czechow nie tylko nie był nudny, a przeciwnie: miał świetne poczucie humoru.

Przy budowaniu postaci inspirujemy się Mikiem Leigh; budując atmosferę spektaklu, sięgamy do twórczości Andrieja Tarkowskiego; a do całości dodajemy szczyptę Quentina Tarantino!

Magdalena Miklasz

 

 

 

fot. Maciej Mikulski

 

Kod QR
2016-04-02

Mateusz Mikoś – Andrzej Prozorow Magdalena Kozikowska-Pieńko – Natasza Justyna Król – Olga Natalia Sakowicz (gościnnie) – Irina Dagny Cipora – Masza Adam Mężyk – Fiodor Kułygin Robert Żurek – Wierszynin Mateusz Mosiewicz (gościnnie) – Mikołaj Tuzenbach Michał Chołka – Wasilij Solony Robert Chodur – Iwan Czebutykin Waldemar Czyszak – Fierapont Małgorzata Machowska – Anfisa

Anton Czechow

Magdalena Miklasz

Natalia Gałczyńska

Ewa Woźniak

Marta Bury

Justyna Król

Andrzej Siedlecki

Anna Jochym

Aleksandra Krzaklewska

Anna Stela

Amadeusz Nosal

180 min (1 przerwa)